BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 styczeń 2015

Premiera filmu dokumentalnego „Nie dotykając gór”

24 stycznia 2015 r. o godzinie 20:00 w kinie studyjnym „Ada” w Warszawie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. Nie dotykając gór w reżyserii Pawła Powolnego. Bohaterem filmu jest Rafał Szumiec, niepełnosprawny sportowiec, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi.

Akcja filmu dzieje się współcześnie w Polsce (głównie w Krakowie i w Tatrach) oraz na terytorium Federacji Rosyjskiej. Film opowiada historię Rafała Szumca, mistrza Polski w superkombinacji (monoski) oraz ręcznym kolarstwie szosowym. Ekipa filmowa towarzyszyła bohaterowi podczas przygotowań do zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi oraz w trakcie samych zawodów.

Sport osób niepełnosprawnych wydaje się być w Polsce niedoceniony przez społeczeństwo i media. Celem filmu jest ukazanie człowieka, który w obliczu wielkiej tragedii nie poddał się i dalej realizuje swoje marzenia.

„Nie dotykając gór” to krótkometrażowy film dokumentalny wyprodukowany przez BAHAMA FILMS. Reżyserem filmu jest Paweł Powolny, student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Operator obrazu to Mateusz Golis, producent – Wiktor Piątkowski, a kierownik produkcji – Piotr Bogusz. Partnerami filmu są: ATOS, międzynarodowa firma z branży usług informatycznych oraz Centrum Medyczne CMP, wieloprofilowa sieć przychodni medycznych.

Piotr Bogusz

mail: piotr.bogusz@omnibit.pl

kom.: 602 414 125

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: