BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 Wrzesień 2014

Program w TVP o zmianach w telekomunikacji – emisja już w niedzielę (7.09.2014) o godz. 11:00 w programie GLOB na antenie TVP Regionalna

Od kwietnia mamy nowe rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami  w usługach telekomunikacyjnych. Oznacza to przystosowanie punktów obsługi klienta, urządzeń telefonicznych, ofert i umów dla osób z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną (głuchych, słabosłyszących, niedowidzących i niewidomych).

Organizacje pozarządowe z Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni uczestniczyły w procesie tworzenia prawa. Wspólnie z Ministerstwem członkowie Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni nagrali programy telewizyjne o zmianach. Emisja pierwszego odcinka w magazynie nowości naukowych GLOB  rozpocznie się już w najbliższą niedzielę o godz. 11:00 w TVP Regionalna. Kolejne dwa odcinki zostaną wyemitowane w następne niedziele września o tej samej porze, natomiast pozostałe dwa w październiku również w niedzielę.  Powtórkę programu oglądać będzie można w środy o godz. 10:30.

W programie mowa będzie o nowościach technologicznych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, zmianach społecznych i zmianach w prawie. Kolejne odcinki poświęcone są m.in. działaniu pętli indukcyjnej oraz tłumacza migowego on-line. Zapraszamy!

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: