BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 czerwiec 2017

Projektowa mobilizacja i nauka

Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej z wielkim rozmachem realizuje projekt „Super naturalnie – nie jestem sam ” w społecznościowym Programie drugiej edycji  „Decydujesz, pomagamy”. 

„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

„Super naturalnie – nie jestem sam”- to edukacja trzech grup społecznych. Wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami, przykład integrowania środowisk. Projekt zakłada 3 cykle – 2 dniowych warsztatów dla 34 osób niepełnosprawnych, 10 seniorów, 16 uczniów ze szkół powiatu łęczyńskiego.

Zdjęcie

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem szkół, wzięło w nim udział więcej uczniów niż zakładał projekt. Biorą w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu, Piasecznie, Dratowie, Gimnazjum Publicznego w Ludwinie, w sumie ponad 100 uczniów.

Zdjęcie

„Każda sztuka jest naśladowaniem natury”

Zajęcia : muzyczne – nauka tańca, gra na instrumentach perkusyjnych

Zajęcia ekologiczne – w sferze pozyskiwania surowców wtórnych, ochrony środowiska, wytwarzania podpałki do rozpalania w piecu, grillu, kominku.

Zdjęcie

 Zajęcia prowadzone są  przez 3 trenerów.

Super naturalnie – nie jestem sam to wykorzystanie potencjału ludzkiego, surowców wtórnych, to korzyść w ochronie środowiska, działając, łącząc się z innymi nie jest się samotnym.

Zdjęcie

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali i kibicowali nam, a w szczególności paniom ze sklepu Tesco  w Łęcznej przy ul. Chełmskiej 29: Monice Cielebąk, Katarzynie Sażyńskiej, Agacie Lenarcik, Agnieszce Hijek. Szczególne podziękowanie dla pani Justyny Miskiewicz-Zoch za akcje wśród uczniów i mobilizowanie ich do zbierania rolek po papierze toaletowym ze szkół w Piasecznie, Dratowie, Ludwinie.

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: