BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 marzec 2015

Przedłużony termin zgłoszeń do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Rada Artystyczna Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty podjęła decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej – 11. już edycji – tego ogólnopolskiego konkursu. Wokaliści, którzy chcą wziąć udział w naszym
Festiwalu, mogą wysyłać zgłoszenia do 21 marca.
Do 21 marca można nadsyłać zgłoszenia do 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich, w czerwcu, zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki. Na scenie w Krakowie u ich boku pojawią się: Edyta Geppert, Marika, Irena Santor, Rafał Brzozowski, Grzegorz Hyży oraz zespół Enej.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Ze wszystkich osób, które do 21 marca 2015 r. nadeślą zgłoszenie oraz nagraną przez siebie na płytę DVD dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 szczęśliwców. Wystąpią oni w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej, otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem – na Rynku Głównym – walczyć będą o cenne nagrody. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna Dwójka.

Zwycięzcy konkursu otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia, które pozwolą im na doskonalenie umiejętności wokalnych: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. Uczestników konkursu oceni profesjonalne jury.

Ale najważniejsze – co zgodnie podkreślają finaliści ubiegłych edycji – Festiwal Zaczarowanej Piosenki pomaga uwierzyć w siebie, w swój talent i możliwości. Udowadnia
osobom niepełnosprawnym, że warto walczyć o swoje marzenia. Dla wielu z nich udział w
organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizję Polską SA konkursie jest początkiem muzycznej drogi. Ośmieleni startują w konkursach rywalizując ze zdrowymi rówieśnikami i wygrywają. Nagrody finansowe przeznaczają na rozwój wokalny, zakup instrumentów. Zaczarowana Piosenka staje się dla nich szansą na realizację muzycznych marzeń.

Wychodząc naprzeciw prośbom wielu kandydatów, Rada Artystyczna zdecydowała o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń. Czekamy na nie do 21 marca 2015 r., pod adresem:

Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska SA,
ul. J. P. Woronicza 17,
00-999 Warszawa

Wszystkie informacje dostępne są na www.zaczarowana.pl oraz pod numerem telefonu 22 5478791

Marta Kądziela

Festiwal Zaczarowanej Piosenki
22 547 87 91
www.zaczarowana.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: