BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 wrzesień 2015

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2015

Dnia 26.08.2015r. w Antoniowie odbył się Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2015.

Przegląd zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Milejowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Antoniowie.

Zdjęcie numer 1

Udział w imprezie wzięły następujące placówki:

  1. Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy;
  2. Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” Włodawa;
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdniku;
  4. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie;
  5. Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi;
  6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie z siedzibą w Antoniowie;
  7. Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku.

Przegląd został otworzony przez panią Elżbietę Michalak vel Michalewską, która przywitała przybyłych gości, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Łęcznej, przedstawicieli Rady Gminy Milejów, kierowników i pracowników placówek biorących udział w przeglądzie oraz artystów. Imprezę poprowadzili pani Justyna i pan Sławek – pracownicy ŚDS w Milejowie.

Zdjęcie numer 2

Z naszego  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy udział w Przeglądzie wziął zespół „Bębnoludy”, który zaprezentował 3 składanki – Wiązanka Polek, Polki i Kankan – a Łukasz Lisek wykonał następując piosenki: „Pod mostem, na moście”, „Nie pójdę do domu”, „Kochaj ile sił” oraz „Zaczarowany fortepian”.

Zdjęcie numer 3

Zdjęcie numer 4

 

Po występie artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz niewielki upominek. Organizatorzy zadbali nie tylko o wyjątkową, ciepłą i rodzinną atmosferę imprezy, ale też o coś dla ciała. Dla każdego przewidziany ciepły posiłek – forszmak oraz kawa, herbata.

Każda z grup miała do zaprezentowania coś wyjątkowego czy to piosenkę, czy skecz, czy też taniec. Niestety nie mogliśmy obejrzeć wszystkich występów, gdyż wyjeżdżaliśmy na kolejny występ, tym razem do Iwonicza (woj. Podkarpackie), by tam zaprezentować swoje umiejętności.

                                                                                                           Eliza Cyfra

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: