BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 wrzesień 2016

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2016

Życie nie wymaga od nas bycia najlepszymi, tylko starania się ze wszystkich sił.

                                                                                                          (H. Jackson Brown Jr)

W dniu 24.08.2016 w Gminnym Centrum Kultury w Milejowie odbył się po raz kolejny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Elżbieta Michalak vel Michalewska – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Milejowie z siedzibą w Antoniowie. Powitani zostali przybyli goście, w tym Radni Gminy Milejów i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łęcznej oraz grupy artystów biorących udział w przeglądzie.

Swój program zaprezentowali:

  1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdniku,
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mełgwi,
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie z siedzibą w Antoniowie,
  4. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdniku,
  5. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy.

W trakcie trwania przeglądu odbyła się także wystawa prac wykonanych w następujących placówkach: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej, Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie z siedzibą w Antoniowie.

Zdjęcie

Wystawa prac ŚDS w Łęcznej

Po wystąpieniu wszystkich uczestników, nastąpiła krótka przerwa, w czasie której artyści wzmocnili swoje siły pysznym bigosem. Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów i statuetek odbyła się zabawa integracyjna wszystkich przybyłych artystów na przegląd w Milejowie.

Zdjęcie

Łukasz Lisek

Reprezentantem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy był Łukasz Lisek. Zaśpiewał on dwie piosenki folkowe – „Pod mostem na moście” z repertuaru Małego Władzia oraz „Roza” z repertuaru Jacka Kieroka. Podczas swojego występu Łukasz porwał do zabawy wszystkich uczestników Przeglądu.

Zdjęcie

Publiczność

To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać ta, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie.

                                                                                  (Michał Anioł)

Eliza Cyfra

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: