BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

31 Październik 2019

Przegląd w Milejowie

W dniu 30.10.2019 r. odbył się „Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2019”. Uroczystość miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie, organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie. 

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego oddania do użytku nowego samochodu, mikrobusa zakupionego przez PSONI Koło w Milejowie, przy wsparciu finansowym sponsorów oraz ze środków PFRON, następnie zgromadzeni udali się do sali widowiskowej w GOK, gdzie uroczystego otwarcia i powitania przybyłych gości dokonała p. Elżbieta Michalak vel Michalewska wiceprzewodnicząca ZK w Milejowie. 

W przeglądzie wzięli udział uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Janowiccy artyści zaprezentowali się aż w trzech występach: Katarzyna Kozdra wyrecytowała wiersz pt. „Wiara, nadzieja, miłość” Aleksandry Dec, Łukasz Lisek zaśpiewał piosenki „Anioł i Diabeł” oraz „Kocham wolność”, zaś zespół bębniarski „Bębnoludy” zagrał trzy utwory z repertuaru Starego Olsy oraz ludowe wiązanki różnych utworów. 

W przeglądzie wystąpiły następujące grupy: 

Ach to my – Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku;
Iskra – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie;
Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej;
Pasjonaci – Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdniku;
Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej;
Motyle – Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku;
Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy: Katarzyna Kozdra, Łukasz Lisek, Bębnoludy;
Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie;
Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi;
Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie. 

Każdy zgłoszony uczestnik Przeglądu otrzymał przepiękną statuetkę oraz dyplom uczestnictwa. Organizatorzy przewidzieli również coś dla ciała, czyli można było wypić kawę, zjeść coś słodkiego i pożywnego w postaci różnych sałatek i przekąsek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: