BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 czerwiec 2015

Przygoda z wędką

12 czerwca 2015 w Tuligłowach odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Wędkarskie dla osób z niepełnosprawnością. Organizatorem zawodów było Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych w Krasnymstawie we współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego Krasnystaw Miasto.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali członkowie Zarządu Koła PZW Krasnystaw Miasto: Andrzej Mrozek – prezes Koła, Andrzej Tchórzewski – sędzia główny, bez których przeprowadzenie zawodów byłoby w zasadzie niemożliwe, za co należą się ogromne słowa uznania, pochwały i podziękowania od organizatorów. Koordynatorem zawodów ze strony Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych był Stanisław Dudek instruktor zawodu. Cale przedsięwzięcie wymagało dużych nakładów finansowych, dlatego tez organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, a także Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

Przygoda z wędką

W zawodach udział wzięło 35 zawodników i zawodniczek z Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. Lubelskiego oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej. Pogoda sprzyjała wędkowaniu. Zawody rozpoczęły się o godz. 10 od losowania sektorów. Zawodnicy posiadali własny sprzęt oraz przeróżne zanęty.

O godz. 13 piaty sygnał trąbki oznajmił; ,,wędki z wody”, co było znakiem, ze zawody zostały zakończone. Komisja sędziowska rozpoczęła ważenie i mierzenie złowionych ryb oraz wyłoniła zwycięzców: w kategorii dziewcząt: I miejsce Monika Zagraba – Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim, II miejsce Katarzyna Bojarska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie, III Anna Bracha z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. W kategorii chłopców: I miejsce Ryszard Banaszkiewicz ze Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Krasnymstawie, II miejsce Mirosław Fijałek z Warsztatu Terapii Zajęciowej Oszczów, III miejsce Paweł Bałabaj ze Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Krasnymstawie. Drużynowo: I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Krasnymstawie, II miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie, III miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim.

W kategorii największa ryba zwyciężyła Katarzyna Bojarska. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz cenne nagrody, m.in. dobrej klasy sprzęt wędkarski, pozostali zawodnicy dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali okolicznościowe koszulki i czapeczki.

W trakcie prac komisji sędziowskiej dla wszystkich zawodników i kibiców zorganizowano konkurs plastyczny ,,Jezioro marzeń”.

012

Na uroczystość podsumowania zawodów przybyli zaproszeni goście: Waldemar Fedorowicz – dyrektor PCPR w Krasnymstawie, Radosław Dąbrowski – kierownik wydziału organizacyjnego w Urzędzie Miasta, a także Sławomir Kozioł – dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie. Całością zawodów kierował prezes Krasnostawskiego stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i dyrektor WTZ Wiesław Podgórski. Przez cały czas trwania zawodów można było smacznie zjeść. Kuchnia serwowała grochówkę, swojski smalczyk i ogórki małosolne, ciastka, a także gorące i zimne napoje. Wszystko przygotowały i podawały instruktorki WTZ Krasnystaw, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że zawody wpiszą się na stale w kalendarz imprez organizowanych w mieście z dwoma karpiami w herbie, co niewątpliwie przyczyni się do promocji Krasnegostawu.

no images were found

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: