BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 wrzesień 2018

Puchaczowskie Święto Plonów

Zespół „Bębnoludy” i solista Łukasz Lisek  uczestnicy placówki Koło PSONI w Łęcznej z  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy na zaproszenie Wójta Pana Adama Grzesiuka po raz kolejny byli gośćmi Gminnych Dożynek w Puchaczowie.

Program Gminnych Dożynek obejmował: Przemarsz korowodu dożynkowego; Uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną; Oficjalne rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości; Koncert Orkiestry Dętej z Mełgwi; Obrzęd dzielenia się chlebem; Koncert Zespołu „Bębnoludy z  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy; Występ Łukasza Liska z  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy; Ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych; Występ uczestników Dziennego Domu „Senior-WIGOR”; Występ zespołu z Ukrainy; Występ zespołu „WnieboGłosy”; Występ Kapeli Podwórkowej z Łęcznej; Występ Kabaretu „K2”; Koncert Andrzeja Rybińskiego; Koncert zespołu „Heidfeld”; Koncert zespołu „Nokaut” 21; Koncert gwiazdy wieczoru Zespołu „Camasutra”; Pokaz sztucznych ogni.

Zdjęcie1

Korowód dożynkowy w asyście starostów dożynek, państwa Anny i Roberta Onyszko z Ciechanek, włodarzy Gminy, orkiestry dętej z Mełgwi, reprezentantów zakładów pracy i pracowników oświaty, przeszedł z uliczki przy kościele na plac dożynkowy.

Zdjęcie2

Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony, rolników, gospodarzy, sprawował proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puchaczowie  ks. Adam Siomak.

Patrzę jak rozkwita róża i mijają dni.

Patrzę jak truskawki czerwienieją i mijają tygodnie.

Patrzę jak rośnie zboże i mijają miesiące.

Patrzę jak rosną drzewa i mijają lata.

Nie zatrzymasz czasu, ani skutków jego mijania.

Możesz jedynie patrzeć jak zmienia się świat i zmieniają się ludzie.

O tym mijaniu czasu mówił w swojej homilii ksiądz proboszcz, dziękował Bogu za kolejny rok, za ludzi, plony i spotkanie.

Zdjęcie3

Przybyłych na święto plonów powitał zastępca wójta p. Marian Starownik.

Po zakończonej liturgii miał miejsce obrzęd dzielenia się chlebem, gospodarze dzielili się wytworami z tegorocznych plonów – chlebem, ciastem różnego rodzaju. Każdy mógł też degustować przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, sołectw przeróżne potrawy (ciasta, pierogi, domowy smalczyk z ogórkiem  i wiele, wiele innych potraw).

Jako pierwsi artystycznie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. Występ Zespołu „Bębnolud” i solisty cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Zdjęcie4

Zespół „Bębnoludy”

Zdjęcie5

Łukasz Lisek

Dostaniesz to, o czym marzysz, jeśli pomożesz innym ludziom w osiągnięciu tego, o czym oni marzą. (Zig Ziglar)

Podczas dożynek dostaliśmy szansę na prezentację prac wykonywanych przez uczestników w warsztacie, prowadzona była też loteria fantowa, spotkaliśmy wielu ludzi zainteresowanych naszą działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dziękujemy.

Zdjęcie6

Podczas uroczystości przybyli mieli możliwość obejrzenia wystawy pn. „Bóg, Honor, Ojczyzna – Nasi Bohaterowie w walce o Niepodległą”. Oglądanie wystawy było możliwe też z przewodnikiem dźwiękowym (audio) w technologii QR- po zeskanowaniu kodów umieszczonych na tablicach wystawowy.

Zabawa była doskonała, a to co przygotowała gmina dla mieszkańców i nie tylko, zadowolić mogło najbardziej wybrednego odbiorcę.

Dziękujemy za kolejne wspólne świętowanie.

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: