BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 październik 2017

Puchar Polski w Goalball Lublin 2017 za nami

Wczorajszy dzień pod względem wrażeń sportowych dostarczył nam bardzo dużo emocji. Po meczu Polska – Czarnogóra polscy piłkarze zapewnili sobie awans do mundialu w Rosji. Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin po raz drugi pokonali Stal Rzeszów i awansowali do Nice 1 Ligi. Natomiast lubelska drużyna goalball po fantastycznym finale pokonała drużynę z Wrocławia I  8 – 7 zdobywając Puchar Polski w Goalaball.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, drużyna z Dolnego Śląska prowadziła w pierwszej połowie, o wygranej zadecydowała ósma bramka Marka Mościckiego z Lublina, który jednocześnie został królem strzelców.

Zdjęcie

W walce o 3 miejsce padł wielki grad bramek i ostatecznie drużyna z Katowic pokonała drużynę z  Bierutowa 19-16. W meczu o 5 miejsce młoda, perspektywiczna drużyna z Lasek pokonała Bydgoszcz 13:3. Debiutanci z Krakowa nie dali rady pokonać drużyny z Wrocławia II (8:18), ale zaprezentowali się bardzo dobrze.

Dziękujemy wolontariuszom z Centrum Kultury Sportu UMCS za pomoc przy organizacji zawodów.

Puchar Polski został zorganizowany przez Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Lublin i Województwa Lubelskiego.

Zdjęcie

Wyniki:

1. Lublin
2. Wrocław I
3. Katowice
4. Bierutów
5. Laski
6. Bydgoszcz
7. Wrocław II
8. Kraków

no images were found

Agnieszka Zańko
Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”
Al. Piłsudskiego 22
20 – 011 Lublin
tel. 81 743 72 83

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: