BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 Lipiec 2014

Rajd rowerowy dla Karolinki

Do Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie zwrócił się e-mailowo pan Marek Nowicki z prośbą o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację chorej dziewczynki o imieniu Karolinka, takimi oto słowami :

„Nazywam się Marek Nowicki. Urodziłem się w 1974 roku we Włodawie, gdzie mieszkałem do 1994. Moje późniejsze losy związane były z Wrocławiem (studia) oraz Wielkopolską (praca), gdzie zamieszkuję do dnia dzisiejszego. Mając na uwadze mój związek z ziemią włodawską, kontakt z wieloma przyjaciółmi oraz rodziną, postanowiłem zwrócić się do Państwa – za pośrednictwem Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości do rzemieślników i przedsiębiorców zrzeszonych w Waszej organizacji – o wsparcie naszej inicjatywy, którą w skrócie przedstawiam poniżej:

 

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy swą pasją do sportu chcą pomóc przesympatycznej dziewczynce o imieniu Karolinka.

W tym celu w dniu 30.06.2014 r. rozpoczynamy rajd rowerowy, którego głównym celem jest zebranie pieniędzy na potrzeby Karolinki.
Karolinka urodziła się 4 stycznia 2001 roku w Śremie z wrodzoną wadą genetyczną tzw. Zespołem Wolfa Hirschhorna (WHS). Jest to rzadki zespół kliniczny charakterystycznych cech twarzy z odmiennym rozwojem umysłowym i wadami narządów wewnętrznych takich jak: wrodzona wada serca pod postacią zastawkowego zwężenia aorty, epilepsja, alergia, przykurcze rąk, problemy metaboliczne oraz znaczne opóźnienie w rozwoju.

Po długotrwałej i ciężkiej rehabilitacji w wieku 3 lat zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki i dzisiaj już biega! Mimo, że jest to choroba nieuleczalna to dzięki systematycznej rehabilitacji dziewczynka może poznawać świat i stawać się coraz bardziej samodzielną.

Karolina Laska jest członkiem fundacji „Zdążyć z Pomocą”

 

Karolinka Laska

Miejscowości przez które będziemy jechać to:

Śrem – Jarocin – Pleszew – Warta – Pabianice – Tomaszów Mazowiecki – Nowe Miasto Nad Pilicą – Pionki – Dęblin – Kock – Parczew – Włodawa.

Liczba kilometrów do przejechania: 528. Liczba dni na pokonanie trasy: 4. Ilość kilometrów pokonywanych jednego dnia: 132. „

 

W dniu 03.07.2014 r (czwartek) czterech panów dotarło do Włodawy po długiej i wyczerpującej podróży rowerowej w zmiennych warunkach pogodowych.

Uczestnicy rajdu zostali przywitani na placu pod kościołem przez panią dyrektor Dorotę Ostrowską i uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia, panią dyrektor Elżbietę Kral oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, prezesa Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości Józefa Kędzierawskiego wraz z zastępcą panem Józefem Steciem, którzy wręczyli rowerzystom nagrody i gratulacje za trud i chęć pomocy w zbieraniu pieniędzy na rehabilitację Karolinki.

Aneta Gibała

 

no images were found

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: