BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 Czerwiec 2014

„Relay for life ”– marsz dla życia

Ta coroczna impreza American Cancer Society dla rodzin i przyjaciół, walczacych z rakiem, w tym roku odbyła się w sobotę 31 maja w Nowym Jorku na Stadionie campusu przy Grand Street, w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnic Wiliamsburg i Greenpoint.

R4L-10

Lwy Greenpontu, w głębi Adam Aftyka z polskim trenerem panem Darkiem

Przybyłych na stadion uczestników witali wolontariusze i działacze American Cancer Society, wręczając gadżety typu czapeczki, koszulki z napisem: „finish the fight”, opaski na ręce oraz okolicznościowe fioletowe wstążeczki. Ta mała przypięta kokardka podkreślała solidarność z wszystkimi, którzy walczyli z rakiem w obronie swojego życia.

 

R4L-2

Alicja Winnicki, kurator rejonu 14, z Adasiem Aftyką i organizatorami marszu Nancy Colt i Ben Messner z  the American Cancer Society in Brooklyn and Staten Island.

 Fioletowa wstążeczka tego dnia zdobiła znakomitych gości, jakimi byli lokalni reprezentanci oraz politycy w osobach: Joseph Lentol, Assemblyman, Maritza Davila, Assemblywoman czy Evelyn Cruz reprezentująca biuro reprezentantki do Kongresu USA , Nydii Velazguez. Była też Tesa Wilson, przewodnicząca rady rodziców na dystrykt 14, oraz Lwy Greenpoinckie (The Greenpoint Lions).
R4L-13

 

Należy podkreślić, że po raz pierwszy w organizację „Relay for life ”aktywnie włączyły się szkoły z dystryktu 14 a działaniom tym przewodniczyła kurator, Pani Alicja Winnicki.

R4L-1

Orkiestra PS 257

„Relay for life ”– marsz dla życia otwierał Ben Messner – senior manager the American Cancer Society in Brooklyn and Staten Island oraz Nancy Colt – starszy reprezentant do spraw komunikacji społecznej. Tuz za nimi podążała orkiestra z PS 257, z dyrektorem Brianem De Vale. Kolejne miejsca zajęły szkoły podstawowe oraz małe średnie ze szkolnego okręgu 14 z dyrektorami, nauczycielami, rodzicami oraz uczniami. Były to szkoły z Greenpointu, Williamsburga, ale również z Bushwick oraz Bedford Stuvesant, bo tam też sięga ten szkolny rejon. Grand Street Campus oraz Williamsburg Prep High School również wspomogły tę szkolną inicjatywę.

R4L-5

Reprezentacja SP 34 uczniowie Vivian Helsing, Adam Aftyka oraz za nimi  Maria LoRe Dioguardi – asystent dyrektora SP 34, Angelika Panek i Deise Kowalski – rodzice

 

R4L-6

 

Dzień 31 maja był nazwany Dniem Zwycięzców Raka /The Survivor’s Day/ i tacy wśród maszerujących zostali odznaczeni medalami i szarfami z napisem ”Survivor”. Najmłodsi to mały Joseph Maroney, 6 latek cierpiący na białaczkę oraz 9-letni Adaś Aftyka z PS 34, który rok temu przyjechał do Nowego Jorku, by pokonać raka oka. Im najgoręcej bili brawa zgromadzeni na murawie boiska młodzież, nauczyciele i rodzice.

R4L-4

Cheerleaders z Wiliamsburg  High School  z Adamem Aftyką

 Te niezwykłe chwile były też utrwalane przez dziennikarzy WPIX TV 11 oraz prasę.

 

R4L-12

 Adaś Aftyka i  Magee Hickey z WPIX  TV 11

Pokonałem raka …bo chcę żyć i dziś dostałem za to medal – powiedział Adaś Aftyka  w wywiadzie udzielonym Pani Magee Hickey z WPIX TV 11.

Natomiast Nicholas DeRosa, 67-letni pacjent, przed kamerą zacytował słowa lekarza, który powiedział mu: „jeśli chcesz przeżyć, nie użalaj się nad sobą”.

Pan De Rosa bierze udział w marszu dla życia każdego roku w podziękowaniu za pokonanie raka, co miało miejsce 41 lat temu.

Po przemarszu Adaś Aftyka oferował własne usługi na rzecz zbiórki pieniędzy dla American Cancer Society. Proponował napisanie imienia w brajlu w zamian za dotacje dla organizacji. Biznes dobrze prosperował i wkrótce dolary wypełniły całą puszkę. Zebrane pieniądze chłopiec przekazał do PS 34. Był to jego wkład w zbiórkę, która po podliczeniu wyniosła ponad 15 000 dolarów. Na całość złożyły się kwoty, zebrane wcześniej w prawie wszystkich szkołach 14 okręgu oraz w Williamsburg Prep High School.

Społeczność szkół z rejonu 14 wsparła cierpiących na raka, nie tylko pieniędzmi, ale także swoim zaangażowaniem. Dla pacjentów potwierdzenie, że nie są sami w chorobie, ma ogromne znaczenie.

Z wami wygram życie! – zapewniał Adaś starszych i młodszych kolegów.

                                                                                                                Danuta Gołębiowska

 

Nowy Jork, 31 maj, 2014

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: