BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 marzec 2016

Renaty Bujak „Wrażliwość zaklęta…”

Nowa wystawa w Galerii Art Brut, 5 kwietnia- 29 kwietnia 2016. Artystka odwiedzi wystawę w trakcie jej trwania – dlatego nie podajemy terminu wernisażu ani finisażu… 

Po prezentowanej w G.A.B. „Drodze krzyżowej” w marcu 2016 roku dc. twórczości Renaty Bujak (16 obrazów z życia/przeżyć malarki).

Renata Bujak - obraz

Renata Bujak jest malarką krakowską. Urodziła się w 1942 roku w Buczkowie pow. Bochnia, od dzieciństwa mieszkała w Krakowie. Malować zaczęła w szkole średniej. Zdawała na Akademię Sztuk Pięknych bez powodzenia. Ukończyła wydział wokalistyki i przez 3 lata śpiewała w Operetce Krakowskiej. Z powodu psychozy musiała zrezygnować z pracy. Jako rencistka powróciła do malarstwa. Uczestniczyła w klubie Artystów Nieprofesjonalnych „Hestia” przy Szpitalu Babińskiego w Krakowie. Stworzyła własny, niezwykły i niepowtarzalny styl, wyróżniający ją spośród twórców kręgu „art brut”. Malarstwo Renaty Bujak charakteryzuje żywy i czysty koloryt, przeważa tematyka alegoryczna, religijna, przedstawiana w nowatorski, pełen fantazji sposób. Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Finlandii i Francji. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz u prywatnych kolekcjonerów.

Zdjęcie obrazu

Zdjęcie obrazu

Zdjęcie obrazu

Maria Pietrusza Budzyńska

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: