BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 styczeń 2016

Rewitalizacja centrum Lublina

Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej znowu stało się miejscem rozmowy na tematy ważne dla mieszkańców Lublina.

Tym razem takim tematem był plan rewitalizacji deptaka oraz Placu Litewskiego. Zebranym temat przybliżył Jacek Ciepliński, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, a także właściciel Biura Architektonicznego Idea w Lublinie.

Zdjęcie

Na deptaku mają pojawić się nowe latarnie i to tylko po jednej stronie. Będą one wyższe aby ich światło oświetlało cały deptak.

Wizualizacja

Planowane są nowe miejsca siedzące oraz drzewa. Deptak będzie posiadał nową nawierzchnię antypoślizgową, wykonaną z szarego granitu. W planach jest również dostosowanie deptaka do osób z niepełnosprawnością wzroku, mają powstać specjalne płyty z prowadnicami. Na całej długości deptaka nie będzie krawężników, tylko kamienne słupki wzdłuż jezdni. W planach jest także wydłużenie deptaka do ul. 3 maja.

Wizualizacja

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele  Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki. Wnosili oni o to, aby plac po przebudowie był dostępny dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Oprócz wcześniej wspomnianych ułatwień, mają powstać nowe miejsca parkingowe. Wszyscy mamy nadzieję, że po rewitalizacji centrum Lublina będzie miejscem dostępnym i miłym dla wszystkich mieszkańców.

Wizualizacja

Aleksandra Majewska

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: