BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 czerwiec 2017

Rodzinnie w Nadrybiu

W dniu 11.06.2017 r. w Nadrybiu już po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. W tym roku imprezie towarzyszyło następujące hasło: „Zapomnij o stresie, niech cię muzyka niesie”.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata, kolejna część natomiast odbyła się na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu.

Jedynym rozsądnym sposobem wychowania jest oddziaływanie własnym dobrym przykładem (…).  Albert Einstein

1Zdjęcie

Prowadząca Piknik Rodzinny

Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły, uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście, m.in. Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego – pan Kazimierz Radko, Wójt Gminy Puchaczów – pan Adam Grzesiuk, Skarbnik Gminy Puchaczów- pani Barbara Marcinek,  Prezes Stowarzyszenia „Nasza Świetlica-Pomocna Dłoń”- pan Andrzej Mitura, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – pani Maria Lisek-Zięba wraz z instruktorami i podopiecznymi,  Przewodnicząca Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pani Grażyna Szafranek, Członek Komisji Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puchaczów – pan Robert Lis,  Radny Gminy Puchaczów – pan Roman Gnyp, Przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Puchaczów – pan Stanisław Radko, pani Marzena Radko – Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Nadrybiu, sołtysi –  pani Henryka Środek i pani Agnieszka Gil,  pracownicy i uczestnicy Domu Dziennego „Senior-Wigor” w Bogdance oraz nauczyciele okolicznych szkół wraz z młodzieżą.

W trakcie trwania pikniku organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla przybyłych gości, m.in.:

– Akcja oddawania krwi;

– Występy artystyczne przedszkolaków, uczniów i zaproszonych gości;

– Konkursy i zabawy rodzinne;

– Wspólne grillowanie;

– Rozstrzygnięcie konkursów: „Pióro Wójta Puchaczów”, „Zrolowani”, „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”, „Szczęśliwa Rodzina”;

– Charytatywny „Bieg po zdrowie”;

– Mecz piłki nożnej.

Zdjęcie

Akcja Krwiodawstwa

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy wziął aktywny udział w tej uroczystości. Zespół Bębnoludy i solista Łukasz Lisek wystąpili na scenie ze swoim repertuarem. Bębniarze zagrali znane i lubiane utwory, tj. „Skrzypek na dachu”, „Polka Kijem Capa”, czy też wiązanki utworów – Kankan Kadryl czy Ukraińskie melodie ludowe. Łukasz zaś zaśpiewał następujące piosenki: „Napiszę do ciebie”, „Zaczarowany fortepian” i „Kochaj ile sił”. Oprócz występów artystycznych WTZ przygotował także kiermasz prac, które są wykonywane podczas zajęć w placówce. Podziwiać, jak również zakupić można było maskotki, ozdobne puszki, kartki okolicznościowe i inne rzeczy zrobione przez osoby z niepełnosprawnością. Swój dorobek artystyczny prezentowali także grupy przedszkolaków oraz uczniowie, którzy śpiewali, tańczyli oraz grali na instrumentach, m.in. keyboard, saksofon.

Zdjęcie

Bębnoludy wraz ze wsparciem publiczności

Następnie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego ogłosiła zwycięzców konkursów oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody – niektóre z nich wykonane zostały w Warsztacie.

Zdjęcie

Wręczanie nagród w konkursie „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”

Występom na scenie towarzyszyły stoiska rękodzieła, z książkami, z zabawkami dla dzieci, malowaniem twarzy i włosów.  Można  było też zakupić kosmetyki i miło spędzić czas  w kawiarence przy pysznym ciastku, lodach, herbatce i posilić się kiełbaską z grilla oraz degustować wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piaski.

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. Józef Ignacy Kraszewski

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: