BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 kwiecień 2017

„RÓWNOŚĆ, GODNOŚĆ, NORMALNOŚĆ” – happening na Rynku Wielkim w Zamościu 9 maja.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, zaprasza do udziału w Happeningu z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Europy. Celem wydarzenia będzie uwrażliwienie mieszkańców Zamościa i regionu na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Plakat

Podczas tego wydarzenia planowane jest ułożenie przez uczestników happeningu „Żywego” Emblematu z międzynarodowym symbolem osoby siedzącej na wózku inwalidzkim na tle flagi Unii Europejskiej.

Uczniowie NZSS „Krok za Krokiem” w Zamościu będący członkami zespołu wokalnego „Creazy Steps” zaprezentują także część artystycznomuzyczną.

Planowane jest również rozegranie meczu Siatkówki na Siedząco pomiędzy reprezentacją Urzędu Miasta Zamość, a drużyną Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Mieszkańcy miasta, turyści i zaproszeni goście będą mogli przejść przez tzw. Strefę Wyłączonych Zmysłów, przygotowaną przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach. Dzięki temu przekonają się na jakie trudności w życiu codziennym natrafiają osoby z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie to będzie ściśle korespondować z obchodami Dnia Europy organizowanymi przez Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct. Zapraszamy do Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct, na którym będzie można otrzymać bezpłatne materiały informacyjne: foldery, informatory, broszury, zbiór konspektów lekcji europejskich, materiały audio wizualne dla nauczycieli i inne materiały dotyczące zagadnień europejskich.

Ponadto w planie mamy Konkurs „Koło Fortuny”. Uczestnicy konkursu będą mogli wygrać: gry planszowe, zestawy materiałów do rysowania i wyklejania „Travel book”, książkę z zadaniami europejskimi dla uczniów, maskotki, świecące długopisy oraz opaski odblaskowe.

O godzinie 12.00 przyjaciel każdego Europejczyka – Syriusz będzie wręczał kwiaty wraz życzeniami z okazji Dnia Europy. Happening odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu w godzinach: 11:00 – 13:00.

Michał Król

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: