BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 Październik 2012

Samodzielni nie sami

W dniach 08.09.2012 – 21.09.2012  członkowie Stowarzyszenia ”Otwarty Krąg” wzięli udział w projekcie “Samodzielni nie sami” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach. Program Aktywności Lokalnej skierowany jest do osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie wiejskim w Powiecie Puławskim.

Program  obejmował:
-uczestnictwo w treningach kompetencji i umiejętności społecznych
-zespół ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo
-poradnictwo specjalistyczne oraz udzielanie informacji o prawach i usprawnieniach służących przywróceniu samodzielności życiowej i powrotu do pracy
-doradztwo zawodowe

Do Ustki przyjechaliśmy autokarem w dniu 08.09.2012r. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wczasowym o nazwie “DOGMAR”. w ładnych słonecznych 2-3 osobowych pokojach z niezbędnymi wygodami.
Po zakwaterowaniu kierownictwo zorganizowało spotkanie w celu ustalenia regulaminu i zasad pobytu.
W trakcie pobytu oprócz udziału w w/w programie szkoleniowym i treningowym organizowano uczestnikom liczne atrakcje takie jak: rejs statkiem, ognisko, dyskoteki, wieczór karaoke oraz wycieczki do: Skansenu w Swołowie (ok 16km od Ustki) bardzo ciekawe i interesujące miejsce w którym znajduje się Muzeum Kultury Ludowej Pomorza oraz do Słupska– zwiedzanie Ratusza, Katedry i Muzeum.

Czas wolny od zajęć spędzaliśmy głównie nad morzem – korzystając z tego, że pogoda nam dopisywała opalaliśmy się, kąpaliśmy w morzu i spacerowaliśmy po promenadzie i ulicami Ustki zaś organizując wycieczki rowerowe, zwiedzaliśmy okoliczne miejscowości.
Do Kurowa wróciliśmy 21.09.2012r w godzinach wieczornych – zadowoleni, radośni, pełni  wrażeń i nowych chęci do życia.

K. K.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: