BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat z zaproszeniem na Pierwszą Wojewódzką Galę Dobroczynności

„Silni dobrocią” I Wojewódzka Gala Dobroczynności Redakcji Magazynu Reporterów „Zdarzenia” TVP Lublin

„Silni dobrocią” – I Wojewódzka Gala Dobroczynności redakcji Magazynu Reporterów „Zdarzenia” TVP Lublin oraz akcji „Słonik nadziei” , która jest integralną częścią „Zdarzeń”, odbędzie się 17 kwietnia 2015 o godz. 14:00 w Studio TVP Lublin.

Organizatorami gali są TVP Lublin redakcja Magazynu Reporterów „Zdarzenia”, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy kroplą”.

Program Magazyn Reporterów „Zdarzenia” TVP Lublin zajmuje się tematyką społeczno-interwencyjną. Bohaterowie reportaży, a także osoby im towarzyszące to często ludzie, którzy w sposób bezinteresowny pomagają i wspierają potrzebujących. To zwykli, cisi bohaterowie nie reprezentujący żadnych instytucji, którzy z potrzeby serca spieszą z pomocą. Te osoby chcemy nagrodzić statuetką „Silni dobrocią” (kategoria „Silny człowiek”).

W pracy reporterskiej dziennikarze redakcji Magazynu Reporterów „Zdarzenia” spotykają na swojej drodze także ludzi, którzy zaczynając swoją misję społeczną utworzyli organizacje działające na rzecz innych. Takich ludzi nagrodzimy w kolejnej kategorii („Silna organizacja-instytucja”).

Akcja „Słonik nadziei” niesie pomoc oddziałom dziecięcym szpitali Lubelszczyzny, uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej oraz spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Osoby współpracujące ze „Słonikiem nadziei” otrzymają specjalne wyróżnienia.

Statuetki we wskazanych kategoriach wręczają osoby znane, zaangażowane w działalność charytatywną.

Gala organizowana jest w podziękowaniu dla osób wielkiego serca, ale także z okazji 2000 wydania programu „Zdarzenia” i 10–lecia istnienia na antenie programu „Słonik nadziei”.

17 kwietnia 2015 roku w Studio TVP Lublin odbędzie się uroczyste wręczenie statuetek oraz integracyjny pokaz mody „Chwilo trwaj”– organizowany już po raz drugi w naszym województwie. Uczestnikami w roli modelek i modeli będą osoby z niepełnosprawnością oraz osoby sprawne.

Pokaz „Chwilo trwaj” skupia ludzi z różnych środowisk, których łączy empatia i wrażliwość na sprawy społeczne. To wydarzenie ma na celu pokazanie, że różnorodność jest normą, a nie wyjątkiem oraz wprowadzenie w świadomość nas wszystkich zasady inkluzji.

Galę w formie muzycznej uświetni występ artystów z Akademii Wokalno-Teatralnej Jerzego Turowicza z Lublina.

Anna Dąbrowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies