BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 Listopad 2018

Six Memos / Sześć przypomnień – wernisaż z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Galeria Labirynt zaprasza na otwarcie wystawy „Six Memos / Sześć przypomnień”. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na Polski Język Migowy oraz na język angielski.  Otwarcie odbędzie się 23 listopada 2018 roku o godzinie 19:00 w siedzibie Galerii Labirynt w Lublinie przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5. Wstęp wolny.

Przed wernisażem o godz. 17:00 odbędzie się konferencja prasowa z organizatorami projektu „CreART”, zespołem kuratorskim oraz artystkami i artystami biorącymi udział w wystawie. Spotkanie również będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

grafika - napis six memos szesc przypomnien

„Sześć przypomnień”/”Six memos” jest pierwszą europejską wystawą zbiorową w ramach drugiej odsłony projektu CreArt. Wystawa została zaprezentowana w Valladolid w lipcu /sierpniu 2018 roku. Od 23 listopada do 20 grudnia 2018 r.będzie prezentowana w Galerii Labirynt w Lublinie. Trzecim miastem partnerskim, które będzie ją gościło w styczniu/lutym 2019 r. jest Liverpool.

Nazwa wystawy „Sześć przypomnień” („Six memos”) nawiązuje do zbioru esejów włoskiego pisarza Italo Calvino „Wykłady amerykańskie. Sześć przypomnień dla przyszłego tysiąclecia”. Wystawa opiera się na koncepcji sześciu pojęć – „Lekkości”, „Dokładności”, „Szybkości”, „Przejrzystości”, „Wielorakości”, „Zwartości” („Lightness”, „Exacititude”, „Quickness”, „Visibility”, „Multiplicity”, „Consistency”), które mają pomóc w zrozumieniu procesu nieustannej transformacji współczesnego świata. Proces ten u Calvino znajduje odzwierciedlenie głównie w literaturze i języku, choć jego odbicie możemy znaleźć również w szeroko pojętej sztuce, społeczeństwie, kulturze. Tych sześć pojęć, które Calvino opisuje jako uniwersalne wartości, stanowi jednocześnie dziedzictwo minionych i przyszłych pokoleń. Stanowią one również ramy działań we współczesnych praktykach artystycznych zaangażowanych w tematykę związaną z szeroko pojętą problematyką społeczną i kulturalną, ale też krytyką instytucjonalną czy ideami dotyczącymi przyszłości. Po trzydziestu latach od opublikowania esejów podejmiemy próbę zweryfikowania prognoz Calvino i przyjrzymy się ponownie zagadnieniom związanym z dziedzictwem ludzkości, cywilizacją i zbiorową wyobraźnią.

W wystawie bierze udział dwudziestu artystów: Adam Lee (Liverpool), Albano Leal Ribeiro (Aveiro); Alice Pouzet (Clermont-Ferrand), Arnaud Caquelard (Rouen); Cristina R. Vecino (Valladolid); Esther Gatón (Valladolid); Fabio Tasso (Genoa); Garance Alves (Clermont-Ferrand); Laura Robertson (Liverpool); Luca Arboccò (Genoa); Ludomir Franczak (Lublin); Magdalena Franczak (Lublin); Pranas Griušys (Kaunas); Ricardo Suárez (Valladolid); Sébastien Camboulive (Rouen); Tjasa Kalkan (Zagrzeb); Victor Hugo Martín Caballero (Valladolid); Yane Calovski i Hristina Ivanoska (Skopje); Zlatko Kopljar ​​(Zagrzeb).

Kuratorką wystawy jest chorwacka historyczka sztuki, Branka Benčić.

Wystawa realizowana jest w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Partnerem merytorycznym projektu jest Galeria Labirynt.

Wideozaproszenie w języku migowym:

Galeria Labirynt
www.labirynt.com

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: