BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

29 Listopad 2019

Spektakl „Wieczór Trzech Króli” z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl „Wieczór trzech króli” w wersji bez barier. 

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, tłumaczenie na polski język migowy i pętla indukcyjna dla niesłyszących.
 
Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17
Termin: 15.12.2019 godzina 17:00
Czas trwania: 165 min.
Cena biletu: 40 PLN;  dla uczniów i studentów 30 PLN
 
Zakup biletów:
Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier, tel. 81 532 44 36, e-mail: biuro@teatrosterwy.pl
Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 10 grudnia.
 
Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.
 
Link do wydarzenia na Facebooku
 
Opis spektaklu:
Akcja tej komedii Wiliama Szekspira osadzona jest w odległej krainie zwanej Ilirią. Zaludniają ją postaci, które za wszelką cenę, często niezgrabnie poszukują ciepła i miłości. Rządzona prawem maskarady, ukrywania tożsamości i wszechobecnego odgrywania ról Iliria jest niejako odbiciem naszej rzeczywistości. Teatr po raz kolejny ma być „lustrem podstawionym rzeczywistości”.
 
Kiedy przyglądamy się perypetiom Wioli i Sebastiana, bliźniąt rozdzielonych w katastrofie morskiej, beznadziejnie romantycznego księcia Orsino czy pogrążonej w żałobie pięknej Oliwii zauważamy, że za typową szekspirowską przebieranką kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu, niepewności i nieustannego deszczu. Refleksja podobnej rangi, co ta zawarta w „Hamlecie”.
 
Szekspir obie te sztuki pisał w podobnym czasie, na przełomie XVI i XVII wieku, pod koniec złotego wieku panowania królowej Elżbiety I. „Wieczór…” zdaje się być odpowiedzią na „Hamleta”, jest jednak pogodniejszy. To próba znalezienia wyjścia z kryzysu, którego oznaki znajdujemy w dramacie o duńskim księciu.
 
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Monika Dubiel

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: