BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 wrzesień 2015

Społeczny monitoring wdrażania Pakietu Onkologicznego

Federacja Stowarzyszeń Amazonki w partnerstwie z Fundacją Wygrajmy Zdrowie prowadzi projekt „Społeczny monitoring wdrażania i realizacji Pakietu Onkologicznego”, który trwa od marca 2015 r. do kwietnia 2016 r.

Celem projektu jest społeczna kontrola sposobu wdrażania i realizacji przez Ministerstwo Zdrowia tzw. pakietu onkologicznego wprowadzającego kompleksowe zmiany w systemie opieki onkologicznej w Polsce po 1 stycznia 2015 r. Potrzeba kontroli wynika z faktu, że zmiany wprowadzane przez pakiet onkologiczny mają charakter rewolucyjny i oddziałują na funkcjonowanie sytemu opieki zdrowotnej, począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), poprzez specjalistyczną opiekę ambulatoryjną, leczenie szpitalne, opiekę paliatywną i hospicyjną. Zmiany dotyczą pacjentów i całego środowiska medycznego: lekarzy, pielęgniarek i managerów zdrowia oraz płatnika. Wynikiem projektu będzie raport z kontroli, ocena i rekomendacje ewentualnych zmian w działaniu pakietu.

By wyniki monitoringu były jak najbardziej wiarygodne potrzebne jest wasze wsparcie!

W załączeniu znajdziecie ankietę skierowaną do pacjentów onkologicznych w trakcie ścieżki diagnostycznej, leczenia, monitoringu po leczeniu. I nie chodzi tu tylko o kobiety z rakiem piersi, ale również o chorych, u których wystąpił każdy inny nowotwór.

Wystarczy wydrukować załączoną ankietę w kilku egzemplarzach i wybrać się na oddział onkologiczny w Waszej miejscowości. Czas, jaki poświęcicie na przeprowadzenie ankiety wśród chorych będzie ogromnym wkładem w naszą wspólną pracę i walkę o najlepsze możliwe leczenie dla pacjentów onkologicznych w Polsce.

Kwestionariusz – Pacjenci Pakiet Onkologiczny

Zwrotu wypełnionych ankiet można dokonać za pośrednictwem poczty lub drogą mailową na adres:

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Tel. 22 428 36 31

ul.Piękna 28/34 lok. 53

00-547 Warszawa

mail: info@pkopo.pl

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefonicznych (podany wyżej).

Krystyna Wechmann

Prezes

Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

Tel. 602-324-914

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: