BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 Wrzesień 2014

Spotkanie integracyjno-sportowe „VII Zakończenie wakacji nad Zalewem”

31 sierpnia 2014 roku w restauracji „Bosman” nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbyło się spotkanie integracyjno-sportowe „VII Zakończenie wakacji nad Zalewem”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski.

 

Impreza rozpoczęła się od godziny 15.30 przyjazdem uczestników oraz rejestracją i wpisaniem na listę w wyścigu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trasa wyścigu została wyznaczona ścieżkami rowerowymi przy zalewie.

Oficjalne rozpoczęcie i start wyścigu rozpoczął się o godzinie 16.00.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

– dzieci – Jakub Ostasz

– tetraplegia kobiety – Katarzyna Augustowska

– paraplegia kobiety – Paulina Kostyła

– tetraplegia mężczyźni – Wiesław Smolarz

– paraplegia mężczyźni – Jan Pyclik

W części artystycznej programu odbyły się pokazy sztuk walk Taekwon-do zawodników ze Szkolnego Koła Sportowego Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Sportu Sztuk i Sportów Walki Samoobrony i Rekreacji w Lublinie.

Wystąpił zespól muzyczny Szeligowski Brass Band ze Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz grupa teatralno-ruchowa Kinematic Dance Company w składzie Katarzyna Świerszcz i Tomasz Wójcik.

Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji jest profesjonalnym zespołem, który pracuje z osobami po urazach rdzenia kręgowego zmuszonych do poruszania się na wózkach inwalidzkich. Przygotowuje takie osoby do funkcjonowania w społeczeństwie i radzenia sobie z wieloma rzeczami dnia codziennego.

www.gar.lublin.pl

no images were found

Kamil Artur Kuliński

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: