BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 Wrzesień 2020

Spotkanie o książkach z autorką Anną Dziewit-Meller z tłum. na PJM

Dosłowna i Fundacja HerStory zapraszają 17 września 2020 (czwartek) o godz. 18:00 na spotkanie w ramach Herstorycznych dyskusji literackich o książkach dla młodzieży o tematyce kobiecej z Anną Dziewit-Meller. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.
Transmisja spotkania odbędzie się na facebooku Fundacji HerStory oraz Dosłownej.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Łuczyn.

O książce (od wydawcy):
Mamy swoją historię. Stworzoną przez kobiety, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. Pora odzyskać ich życiorysy. Książka Anny Dziewit-Meller opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Naukowczynie, pisarki, królowe i nauczycielki: cała zgraja silnych prababek, dzięki którym wiemy, że determinacja i wiara w równość przynoszą efekty. (Sylwia Chutnik)

W książce występują:
-Anna Henryka Pustowójtówna – dziewczyna z powstania styczniowego
-Izabela Czartoryska – niestrudzona kolekcjonerka osobliwości
-Krystyna Krahelska – bez której nie byłoby warszawskiej Syrenki
-Krystyna Skarbek – agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda
…i wiele innych dziewczyn, które nie uznają słowa „niemożliwe”!

Plakat promujący wydarzenie w kolorze niebieskiego tła z białym tekstem: HERSTORYCZNE DYSKUSJE LITERACKIE Spotkanie z Anną Dziewit-Meller o jej książce "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" Prowadzenie: Magdalena Łuczyn Spotkanie odbędzie się online 17 września o godzinie 18"00. Spotkanie będzie tłumaczone na PJM. www.facebook.com/FundacjaHerStory/ Na dole biały wąski pasek z piktogramem tłumacza PJM i logami: Fundacja Herstory, Dosłowna, Lublin Miasto Inspiracji

Źródło: Facebook Fundacja Herstory

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: