BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

29 marzec 2016

Spotkanie: Stop Stygmatyzacji Osób Chorujących Psychicznie

Siedzisz w kawiarni. Obok Ciebie ktoś czyta książkę. Przechodzisz obok, z ciekawości obserwujesz jaki tytuł książki, płacisz rachunek i wychodzisz. Siedzisz na uczelni, ktoś pyta Cię o to, gdzie najbliższe ksero. Odpowiadasz, uśmiechasz się. Wyobraź sobie, że ten Ktoś to osoba chorująca psychicznie… Czy wiedząc to zachowałbyś się neutralnie? Czy Twoja reakcja, zachowanie i emocje byłyby takie same?

Grupa lokalna Amnesty International Lublin zaprasza wszystkich zainteresowanych na panel dyskusyjno-filmowy w ramach działań przeciwko dyskryminacji osób chorych psychicznie.  Spotkanie będzie składać się z dwóch części: seansu filmowego – dokumentu „NieObecni” oraz dyskusji, w której udział wezmą lubelscy specjaliści: 

dr Katarzyna Litwińska-Rączka – psycholog, psychoterapeuta, Doktor w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny KUL, Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – Sekcji Psychoterapii.
mgr Emilia Charytanowicz – psycholog, od trzech lat pracuje z osobami przewlekle chorującymi psychicznie prowadząc zajęcia grupowe oraz terapię indywidualną, pracownik i członek Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego
lek. med. Ewelina Dziwota – psychiatra, zajmuje się tematyką stygmatyzacji osób chorujących psychicznie

Podczas spotkania wyjaśnimy podstawowe pojęcia związane ze zdrowiem i chorobą psychiczną. Zostaną poruszone zagadnienie społecznego odbioru osób cierpiących na chorobę psychiczną, a także przyjrzymy się pojęciom stygmatyzacji i etykietowania osób chorych psychicznie w społeczeństwie.  Celem spotkania jest także zachęcenie Cię do refleksji nad własną postawą wobec osób z diagnozą choroby psychicznej.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2016 roku o godz. 17.30 w  Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 w Sali Kinowej.

Źródło: Lublin Miasto Inspiracji

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: