BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 grudzień 2016

Spotkanie Wigilijne w Tomaszowie Lubelskim

W dniu 14 grudnia br. wzorem lat ubiegłych odbyło się uroczyste Integracyjne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Jego Ekscelencja ks. bp Marian Rojek – Biskup Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Starosta Powiatu Tomaszowskiego – Jan Kowalczyk, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski – Wojciech Żukowski, Wójt Gminy Tomaszów Lubelski – Marzena Czubaj – Gancarz.

Przybyli również reporterzy z Katolickiego Radia Zamość i Rewizji Tomaszowskich.

Goście i uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali do Tomaszowskiego Domu Kultury na prezentację Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele” PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim oraz kolęd i pastorałek w wykonaniu delegacji dzieci i młodzieży.

„Tamtej nocy w Betlejem” to spektakl wyreżyserowany przez panią Bożenę Zajączkowską – kierownika Zespołu „Przyjaciele” ze scenografią i charakteryzacją wykonaną przez panią Emilię Blachę.

W pracach nad dekoracją oraz przebiegiem występu uczestniczyli pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz inni pracownicy Stowarzyszenia.

Zdjęcie

Gra aktorska osób niepełnosprawnych z Zespołu „Przyjaciele” oraz wolontariuszy z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej i Przedszkola Nr 5 w Tomaszowie Lubelskim, przy pięknej oprawie muzycznej i grze świateł, wprowadziły zgromadzoną widownię w cudowną magię świąt. Dopełnieniem wspaniałego świątecznego nastroju były kolędy w wykonaniu zaproszonych delegacji reprezentujących: Szkołę Podstawową Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przeorsku, Przedszkole Nr 5 w Tomaszowie Lubelskim, Specjalney Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim, Zespół „Meteor” z WTZ PSONI Koło w Zamościu, WTZ w Janowicy PSONI Koło w Łęcznej.

Do uczcie duchowej uczestnicy uroczystości udali się do zawsze gościnnej Restauracji Antoni na drugą część spotkania. Jego Ekscelencja ks. bp Marian Rojek rozpoczął tradycyjny obrzęd dzielenia się opłatkiem. Po wzajemnym złożeniu sobie życzeń organizatorzy zaprosili do stołów, zastawionych potrawami wigilijnymi, w części przygotowanymi w placówkach Stowarzyszenia.

Atmosferę uroczystości wraz ze światełkiem betlejemskim przyniesionym przez harcerzy, przeniesiemy do naszych domów i rodzin.

Fotogaleria

no images were found

Joanna Mucha

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: