BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kultura powrót
2 Grudzień 2019

Spotkanie z pisarzem i dramaturgiem Marcinem Wrońskim – z tłumaczeniem na PJM

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin ul. Judyma 2A zaprasza 8 grudnia (niedziela) o godz. 17:00 na spotkanie z Marcinem Wrońskim – lubelskim pisarzem i dramaturgiem w ramach cyklu „Spis Treści” (rozmowa o literaturze). Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Wstęp wolny.

Marcin Wroński (ur. 1972 w Lublinie), pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru i dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem „trzeciego obiegu”. Popularność i życie z pióra przyniósł mu jednak cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim rozpoczęty w 2007 Morderstwem pod cenzurą, a zakończony Glinami z innej gliny (2018). Za Pogrom w przyszły wtorek pierwszy w historii Nagrody Wielkiego Kalibru otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak też po raz drugi nagrodę czytelników (2014). Pogrom… w 2017 – w opracowaniu autora – miał premierę sceniczną, a ceny biletów u koników pięciokrotnie przebijają nominalną.

Kurator cyklu – Mateusz Nowak

Więcej o cyklu Spis Treści 

Ważna informacja: Podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.

Wideozaproszenie w języku migowym:

 

Źródło: Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: