BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 kwiecień 2015

Środowiskowy Dom Samopomocy przy Zbożowej otwarty

Dzień 23 kwietnia 2015 r. to dzień oficjalnego otwarcia w dzielnicy Sławin Środowiskowego Domu Samopomocy wchodzącego w skład Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Placówka ta jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych, które zakończyły edukację i nie miały możliwości dalszego rozwoju i rehabilitacji. W dziewięciu pracowniach zajęciowych ośrodka znajduje się miejsce dla 40 osób ze złożoną niepełnosprawnością i autyzmem.

Zdjęcie Środowiskowego Domu Samopomocyomu Samopomocy

Kadrę kierowniczą i terapeutyczną ośrodka stanowi zespół zaangażowanych osób z bogatym doświadczeniem zawodowym , wspieranych przez stażystów i praktykantów.

Obiekt usytuowany przy ulicy Zbożowej. W trakcie przeprowadzonego remontu został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych a także kompletnie wyposażony w urządzenia i sprzęty umożliwiające realizację założonych celów.

Jego jasne i kolorowe wnętrza sprawiają bardzo miłe i optymistyczne wrażenie o czym mogli się przekonać goście dzisiejszej uroczystości min.  Monika Lipińska Prezydent Miasta Lublin, przedstawiciele Wojewody Lubelskiego i dyrektor ROPS,  Alicja Jankiewicz Prezes LFOON-SW,  Joanna Olszewska Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Osób Niepełnosprawnych, dyrektorzy lubelskich ośrodków i placówek dla osób niepełnosprawnych, rodzice uczestników terapii nowo otwartego ŚDS oraz grupa studentów Pedagogiki Specjalnej (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS) z I roku II stopnia z dr Anną Prokopiak, zwiedzający ten ośrodek.

Zdjęcie wiceprezydent Lublina Moniki Lipińskiej w trakcie przecinania wstęgi

Niepełnosprawna młodzież pod bacznym okiem kadry przygotowała część artystyczną zadziwiającą swoim kolorytem, dźwiękiem a przede wszystkim grą aktorów.

Imprezami towarzyszącymi były min. warsztaty w pracowni kulinarnej prowadzone przez terapeutów oraz  Agnieszkę Kręglicką restauratorkę i krytyczkę kulinarną. Zapach lawendy, bazylii, lubczyka i innych ziół roznosił się po całym ośrodku a był to efekt warsztatów ogrodniczych prowadzonych we współpracy z Grażyną Zawiślak pracownikiem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Można było spróbować swych umiejętności manualnych np. wiążąc węzły w Klubie Żeglarskim.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest bardzo dobrym przykładem sprawnej współpracy władz miejskich i wojewódzkich, których wspólne zrozumienie potrzeb mieszkańców dało podstawę prawną i finansową do realizacji potrzebnej inwestycji.

Zdjęcia Kamil Artur Kuliński

no images were found

Redakcja

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: