BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
18 Listopad 2019

Strategia rozwoju Lublina do 2030 roku

W ramach projektu samorząd Lublina otrzymał 3,6 mln zł na realizację idei „Human Smart Cities”.

Na opracowanie nowej strategii rozwoju inteligentnego miasta do roku 2030 w ramach projektu od października 2019 roku do początku przyszłego roku odbędą się różnorodne badania społeczne oraz działania partycypacyjne m.in. konsultacje w dzielnicach Lublina, spotkania otwarte, warsztaty przyszłości, prelekcje czy gry terenowe.

zdjęcie broszury informacyjnej

Dokument ma być tworzony przy współudziale mieszkańców a prace nad taką strategią mają potrwać dwa lata. Mieszkańcy zostaną zaproszeni do współtworzenia Kafejki Partycypacyjnej, która stanie się miejscem rozmów o ich pomysłach, wizjach i potrzebach oraz przestrzenią spotkań ze specjalistami i analitykami w dziedzinie smart city. Zapoczątkowany proces nad tworzeniem wizji Lublina stanie się inspiracją dla dalszych prac.

Spotkania konsultacyjne oraz Punkty Mobilne w Twojej okolicy!

Projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” realizowany jest w ramach konkursu dotacji „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”, który został organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, uzyskując dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020 oraz z budżetu państwa.

Konkurs Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzony przez mieszkańców organizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju a współfinansowany w 85 proc. ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014–2020 oraz w 15 proc. z budżetu państwa. Przygotowany przez Lublin projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” opiewa na kwotę ponad 3,6 mln zł i będzie dofinansowany w 90 proc. ze środków zewnętrznych (wymagany minimalny wkład własny po stronie miasta to 10 proc.).

Spotkanie informacyjne odbyło się w ramach Obywatelskich Śniadań Czwartkowych w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3.

Foto

Kamil A. Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: