BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 marzec 2016

Sukces „Pasjonatów”

ALBERTIANA 2016 – Kolejny sukces PASJONATÓW ze Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku.

W dniu 17 lutego 2016 r. w Centrum Kultury w Lublinie odbyły się regionalne eliminacje XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2016.
Etap ten obejmował występy grup teatralnych oraz solistów z trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Zdjęcie

W eliminacjach wzięła udział grupa „Pasjonaci” ze Środowiskowego Domu Samopomocy działającym przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku, po przejściu I etapu eliminacji – przesłuchaniu przez jury nagrań, które odbyło się w Krakowie w dniach 07-08.01.2016 r.

”Pasjonaci” zaprezentowali się w pięciu układach tanecznych (dwa solo i trzy duety). Tematem przedstawienia było nasze motto: „Taniec niejedno ma imię”, a motywem przewodnim – uczucie, pasja.

„Pasjonaci” decyzją Jury zostali laureatami ALBERTIANA 2016 i zajęli III miejsce. W związku z tym w dniu 14.03.2016 r. uczestniczyli w uroczystej Gali Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas której odebrali nagrodę i swoje zasłużone „Alberciki”.

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” to wspólny projekt Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta. Pomysłodawczynią wydarzenia jest Anna Dymna, która, jeszcze przed założeniem swojej fundacji, pomagała niepełnosprawnym intelektualnie podopiecznym ze Schroniska Brata Alberta w Radwanowicach, reżyserując ich spektakle teatralne.

Jak co roku, w prowadzeniu finału „Albertiany”, Annie Dymnej partnerowała Lidia Jazgar, wokalistka zespołu „Galicja”, scenarzystka, reżyserka, konferansjerka, autorka programu „Coś dla ducha” w Radio Kraków i laureatka Medalu Świętego Brata Alberta. Publiczność powitał także ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz prof. Krzysztof Orzechowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„ Pasjonaci” bardzo cieszą się z osiągniętego sukcesu. Udział w tegorocznej Albertianie oraz obecność na Gali znanych publicznie osobistości tj. Anny Dymnej, Moniki Kuszyńskiej, ks. Tadeusza Isakowskiego – Zaleskiego, Pawła Kukiza, dostarczyła im wielu pięknych wrażeń i niezapominanych chwil. Jest to dla nich zachęta do dalszej pracy i zdobywania sukcesów i nagród.

                                                                             Żaneta Adamek

                                                              kierownik

ŚDS PSOUU Koło w Świdniku

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: