BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 kwiecień 2017

„Super, naturalnie – nie jestem sam”

Projekt Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej „Super naturalnie – nie jestem sam ” w społecznościowym Programie „Decydujesz, pomagamy” otrzymał najwięcej głosów klientów i tym samym zwyciężył w mikroregionie.

Zdjęcie

Nasza organizacja otrzyma dotację na projekt w wysokości 5.000 złotych. Projekt „Super naturalnie – nie jestem sam” zakłada 3 cykle – 2 dniowych warsztatów i zawiera :

  1. Zajęcia plastyczne nowe formy, wykonywanie kwiatów ozdób,

  2. Zajęcia muzyczne – nauka tańca, gry na instrumentach perkusyjnych – niepełnosprawni uczą gry, seniorzy uczą tańca piosenek.

  3. Zajęcia ekologiczne w sferze pozyskiwania surowców wtórnych, ochrony środowiska, wytwarzania podpałki do rozpalania w piecu, grillu, kominku.

  4. Działania wszystkich uczestników projektu i włączanie kolejnych wolontariuszy.

  5. Jednodniowa impreza pokazująca efekty projektu.

W projekcie weźmie udział 34 osób niepełnosprawnych, 10 seniorów, 16 uczniów ze szkół powiatu łęczyńskiego.

Zdjęcie

Aby osiągnąć sukces prowadzona była promocja projektu. Co drugi dzień podczas trwania głosowania dwie osoby niepełnosprawne w asyście opiekuna mówiły o projekcie częstując klientów sklepu słodyczami. Promocja prowadzona była w markecie –Tesco w Łęcznej przy ul. Chełmskiej 29.

Zdjęcie

Serdecznie dziękujemy klientom marketów –Tesco w Łęcznej i Lubartowie za aktywny udział i ogromne zaangażowanie podczas głosowania w programie „Decydujesz, pomagamy”. Projekt „Super naturalnie – nie jestem sam”- to edukacja trzech grup społecznych. Wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami, przykład integrowania środowisk. Wspólne zaangażowanie w zbieranie surowców wtórnych i działania edukacyjne na rzecz ochrony środowiska to dbanie o warunki naszego życia. Wytwarzanie podpałki do grilla, kominka, pieca, to ochrona środowiska.

Zdjęcie

Każdy może w prosty sposób przyczynić się do wspólnego dobra.

„Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała miłość do ludzkości” Dehmel Richard

Dziękujemy za to dobro w postaci poparcia projektu, poprzez oddawanie głosów.

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: