BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 Maj 2019

Światowy Dzień Inwalidy z Kilometrami Dobra

W dniu 12 maja 2019 r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Cycowie był organizatorem Światowego Dnia Inwalidy. 

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Józefa w Cycowie. Podczas liturgii mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Zbigniewa Szcześniaka wszyscy modlili się w intencji emerytów, rencistów, inwalidów, obecnych na liturgii zaproszonych gości oraz tych co odeszli do Pana. 

Komentarz z liturgii: Wiara to pójście za życiem, które daje tylko Jezus i Jego słowa. 

Następnie wszyscy uczestnicy mszy świętej zostali zaproszeni przez Prezesa Związku Stanisława Jarmińskiego do urządzanej nowej siedziby Związku. Potem udaliśmy się do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. Szkoła po raz kolejny otworzyła swoje podwoje i gościła związkowców i ich gości. 

Gospodarz obiektu dyrektor szkoły Zbigniew Rutkowski i przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Cycowie Stanisław Jarmiński powitali wszystkich przybyłych na wspólne świętowanie. Spotkanie było ubogacone śpiewem różnych piosenek w tym patriotycznych przez uczniów szkoły. 

Dzięki współpracy ze Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Cycowie, na zaproszenie pana Jarmińskiego w spotkaniu wzięła udział przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Maria Lisek-Zięba oraz solista Łukasz Lisek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy z placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Łukasz zaśpiewał kilka piosenek ze swoimi aranżacjami. 

Przyjemnie było oglądać/ słuchać część artystyczną siedząc przy bogato zaopatrzonych stołach. 

Spotkanie to było okazją do podzielenia się informacjami przez przewodniczącą o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Kilometry Dobra w której po raz drugi bierze udział Łęczyńskie Koło PSONI. Emeryci i renciści wspierają działalność Koła poprzez udział w Kampanii, przekazywanie 1% podatku, dzielenia się tym co u nich jest zbyteczne a w Warsztacie Terapii Zajęciowej dostaje „drugie życie”. Dziękujemy Wam za DOBRO. 

Przewodniczący Związku poprosił wszystkich zebranych aby włączyli się w tworzenie dobra przekazując swoje „złotówki” do puszki. Udało się, zebrano kwotę 322,20 zł. co stanowi 7,32 Metrów DOBRA. 

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. Nic się nie dzieje bez powodu. 

Cała Kampania prowadzona jest pod patronatem Starosty Łęczyńskiego Krzysztofa Niewiadomskiego i Burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego. Filantropem Kampanii jest nieżyjący ksiądz abp Józef Życiński. Arcybiskup związany był z Warsztatem Terapii Zajęciowej od chwili jego powstania. 

Prosimy Was przyjaciele o pomoc i wsparcie. Dołącz do nas i wspomóż nas dowolną kwotą. Konto na które można wpłacać środki finansowe, wspierając nasz cel wybudowanie mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną:  BS Łęczna 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001. W chwili obecnej mamy zebraną kwotę 34 863,07 zł. (stan na 11.05.2019) czyli 655,98 Metrów Dobra. Liczy się każda złotówka.

W telegraficznym skrócie został omówiony przez Marię Lisek-Ziębę projekt realizowany z seniorami „Wiekowi = Przebojowi!” przez Fundację na Rzecz Seniorów „Bonum Vitae” w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Koordynator podziękowała beneficjentom za udział a wójtowi za częściową pomoc w dowozie na zajęcia. Projekt bardzo pozytywnie został oceniony przez beneficjentów i lokalne środowisko. W spotkaniu wzięli udział m.in. wójt i zastępca wójta, duszpasterze, kierownik OPS, Dyrektor GOK, Dyrektor szkoły … 

Maria Lisek-Zięba

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: