BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 marzec 2018

Światowy Dzień Zespołu Downa

Siedemnastego marca 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyły się jak co roku Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Organizatorem Gali było Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa w Lublinie „Ukryty Skarb”.

Na początku prezes stowarzyszenia Anna Cieplińska powitała ciepło wszystkich gości oraz podziękowała sponsorom. Obecni byli przedstawiciele władz, urzędów, szkół, organizacji pozarządowych. I oczywiście dzieci i młodzież z Zespołem Downa, ale również ich przyjaciele z innymi niepełnosprawnościami a także rodzice.

Zdjęcie

Cała gala obfitowała w wiele wspaniałych występów aktorów z Zespołem Downa. Występy poprzedził przepiękny „Walc angielski” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie.

Zdjęcie

Najmłodsze dzieci z teatru „Kruszynki” z Przedszkola nr 11 w Lublinie wykonały teatralną etiudę pt.„Ogień”. Podopieczni stowarzyszenia „Ukryty Skarb” przy współudziale aktorów Teatru Andersena zaprezentowali spektakl pt.„Lublin w legendach”. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie wykonali etiudę teatralną „Historia miodem utkana”. Grupa teatralna „Słoneczko” przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” zaprezentowała premierowe przedstawienie „Zakochane parasole”. Najstarsi z wykonawców z PSONI w Lublinie z dwóch zespołów „Taneczne pióra” oraz „Bombowe nuty” wykonali etiudę i pokaz taneczny. Na zakończenie występów uczniowie z Zespołu Szkół nr w Lublinie zabrali wszystkich w taneczne „Sentymentalne wspomnienie”. Wszystkie spektakle były na wysokim poziomie i były bardzo ciepło nagradzane wielkimi brawami.

Zdjęcie

Po części artystycznej nastąpił czas na życzenia, tort i poczęstunek. Na koniec wszyscy goście otrzymali prezent od stowarzyszenia „Ukryty Skarb” – Spektakl „Koziołek kręciołek” w wykonaniu aktorów Teatru Andersena.

Całej gali towarzyszyła radość i nieustający uśmiech wszystkich obecnych. Było to Wspaniałe Wydarzenie, które od kilku lat jest organizowane przez Stowarzyszenie „Ukryty Skarb”.

Dorota Fornalska

 

no images were found

Fot. Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: