BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Czerwiec 2019

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

W dniu 06.06.2019 r.  w Łęcznej odbyło się spotkanie Łęczyńskiej Alternatywy Profilaktycznej, promującej zdrowy styl życia bez narkotyków i dopalaczy. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej. 

W uroczystości wzięło udział ponad 100 osób ze szkół z Łęcznej, Dratowa i Zezulina oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. 

Przed budynkiem KPP w Łęcznej zgromadzili się uczniowie ze szkół wraz z plakatami, banerami i napisami umieszczonymi na koszulkach dotyczącymi profilaktyki uzależnień. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” i „Narkotyki zakłócają rytm muzyki”, to niektóre z wielu haseł propagowanych przez młodzież. 

Impreza rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta na Plac Kościuszki przy Urzędzie Miejskim. Tam zostały zaprezentowane występy artystyczne przez uczniów ze szkół w Łęcznej, Ludwinie, Dratowie, Zezulinie oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. Zespół Bębnoludy zabrał zgromadzoną młodzież w muzyczną wędrówkę, grając składankę melodii świata. Łukasz Lisek zaśpiewał piosenki: „Czarny Ali Baba” oraz „Kocham wolność”. 

W tym samym czasie młodzież malowała kredą na placu Kościuszki. Rysunki obrazowały konsekwencje wynikające z zażywania i uzależnienia od narkotyków, dopalaczy czy alkoholu oraz podkreślały wagę zdrowego i aktywnego stylu życia. Zwieńczeniem imprezy było zatańczenie belgijki przez uczestników imprezy. 

Dodatkowo uczestnicy WTZ przeszli się po okolicznych sklepach i Urzędzie Miejskim z puszką w ramach kampanii społecznej „Kilometry Dobra”, zbierając pieniądze na rozbudowę Warsztatu Terapii Zajęciowej o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrana kwota to 200 zł. Serdecznie dziękujemy. 

Na dzień 07.06.2019 zebrana kwota w ramach kampanii to 63 957, 63 zł czyli 1 453,58 metrów

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając nasz cel:
41 8693 0006 2001 0000 3812 0001 
 
lub 
Link do wpłat bezpośrednich: https://kilometrydobra.pl/organisation/leczna/

 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: