BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapisz się na newsletter

28 Wrzesień 2017

Sztuka osób z niepełnosprawnościami

Uroczysta gala etapu wojewódzkiego XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ”MOJA OJCZYZNA” odbyła się 26 września 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.

Zdjęcie

Organizatorem konkursu przeznaczonego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, był Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych.

Zdjęcie

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali;

Kategoria MALARSTWO I WITRAŻ

I MIEJSCE „Jak długa i szeroka” – Andrzej Puźniak – Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Szarowoli.

II MIEJSCE „Łany rzepaku” – Grzegorz Wawrzusiszyn, Kamil Kurant, Tomasz Kruk, Justyna Chudek, Ewelina Mrugała – Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Świdniku.

III MIEJSCE „Wierzby” –  Anna Denisow – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie.

Kategoria GRAFIKA I RYSUNEK

I MIEJSCE „Piękna nasza Polska cała” – Piotr Maciąg – Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach.

II MIEJSCE „Mój dom rodzinny” – Sylwia Kowalczuk – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach.

III MIEJSCE „W podróży przez ojczyznę” – Anna Wojtaszek – Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach.

Kategoria TKANINA I APLIKACJA

I MIEJSCE „Górki Sławinkowskie” – Marzena Trzcińska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie.

II MIEJSCE „Mój dom” – Magdalena Dyńska – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach.

III MIEJSCE „Kolorowe drzewa i domy” – Monika Zatorska – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Integracyjnym Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Prometeusz” w Chełmie.

Kategoria RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

I MIEJSCE „Polska Ludowa” – Sebastian Golik, Sławomir Misiurek, Hubert Samonek, Mateusz Gileta – Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Świdniku.

II MIEJSCE „Jakże piękna jesteś” – Izabela Ostrysz, Magdalena Karpiarz – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie.

III MIEJSCE „Kraina, która się w sercu zaczyna” – Renata Denis, Grażyna Panasiuk, Anna Szaniawska – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie.

Fotorelacja Kamil Artur Kuliński

KAK

Copyright Ⓒ 2011 - 2016 LFOON-SW

Administrator 2011 - 2016 Mateusz Urbański