BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 wrzesień 2017

Sztuka pod lupą

„Sztuka pod lupą” to cykl warsztatów, odbywających się na terenie dzielnicy Wieniawa w listopadzie 2016 roku. Projekt skierowany był do grupy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.

Zajęcia odbywały się jako część projektu „Sztuka pod lupą”, realizowanego w ramach programu Dzielnice Kultury. Był to cykl spotkań z artystami współczesnymi, oparty także o poznanie przestrzeni dzielnicy Wieniawa. Każde spotkanie trwało ok. 2 godziny zegarowe.

Link do strony projektu (są tu też zdjęcia!) https://www.facebook.com/sztukapodlupa/

Zdjęcie

Program warsztatów:

14 listopada 2016 – Warsztat „Diaskopy” z Radosławem Bułtowiczem 

Wraz z artystą uczestnicy przyjrzeli się roślinom, znalezionym w przestrzeni dzielnicy, a następnie stworzyli z nich własne nieoczywiste kompozycje z użyciem diaskopu. Poznali także metody fotografii analogowej i obejrzeli niezwykłe wystąpienie artysty, zrealizowane z użyciem rzutników i muzyki.

18 listopada 2016 – Warsztat „Ogrody Wieniawy” z Magdaleną Franczak 

Warsztat nawiązywał do historii dzielnicy. Uczestnicy cofnęli się do XV w., kiedy teren ten był jednym wielkim ogrodem a następnie odtworzyli go na swój własny sposób. Wykonali także widoczki, przypominające rytuały z dzieciństwa związane z ziemią. Prace zostały następnie zakopane w otoczeniu Galerii Labirynt.

22 listopada 2016 – Warsztat „Przestrzeń-słowo-obraz” z Tomaszem Bielakiem 

Podczas spotkania uczestnicy przyglądali się słowom, które są stałym elementem miejskiego pejzażu. Uczestnicy wraz z artystą zastanawiali się nad tym które z nich pojawiają się najczęściej a także wybierali najciekawsze wizualnie hasła. Zwieńczeniem warsztatów było stworzenie wielkoformatowego obrazu z wykorzystaniem techniki szablonu.

25 listopada 2016 – Warsztat „Organika” z Kamilem Stańczakiem

Podczas warsztatów uczestnicy poznali niezwykłą twórczość Kamila Stańczaka, który posługuje się sztucznymi tworzywami, realizując prace łudząco przypominające elementy natury. Podczas spotkania za pomocą pianek izolacyjnych zrealizowali małe formy rzeźbiarskie w technice odlewu a następnie umieścili je w przestrzeni dzielnic.

Fotorelacja Piotr Zugaj

no images were found

Agata Sztorc

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: