BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

22 Lipiec 2014

Targi pracy dla osób z niepełnosprawnościami

17 lipca w hotelu Mecure w Lublinie odbyły się Targi Pracy, Staży i Praktyk, skierowane do osób z niepełnosprawnością a organizowane przez Fundację Fuga Mundi.

Targi pracy dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach targów przedstawiciele  firm zatrudniających osoby niepełnosprawne prezentowali  oferty pracy, oferty praktyk i staży. Była to dobra okazja dla osób poszukujących zatrudnienia, bezpośredniej rozmowy z potencjalnym pracodawcą, zaprezentowania swojej osoby,  przekazania CV.

Na targach stoiska miały też różnego rodzaju instytucje rynku pracy takie jak Urzędy Pracy czy OHP, a także organizacje pozarządowe.  Bardzo ciekawą ofertę szkoleń,  staży, pośrednictwa pracy i wyjazdów integracyjnych przedstawiła Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Biuro Regionalne w Lublinie (Al. Kraśnickie 127/129).

Tego typu przedsięwzięcia na ogół cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących swojego miejsca na rynku pracy, jednak wymagają szerokiej promocji wśród pracodawców oraz bezrobotnych. Ilość firm, prezentujących swoją ofertę zatrudnienia była zbyt mała w stosunku do innych instytucji (ngo, urzędy).

no images were found

Foto: Kamil Artur Kuliński
Katarzyna Kazańska

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: