BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 Maj 2019

Teatrosfera bez barier w Lublinie – spektakl „Prawda”

Zapraszamy do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl bez barier!

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przy ul. Narutowicza 17 zaprasza na spektakl PRAWDA 02.06.2019 o 19:00 również osoby z dysfunkcją wzroku lub słuchu.

Opis spektaklu: Od paryskiej premiery w 2011 r. PRAWDA Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!

Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.

Niemówienie prawdy, stąpanie po kruchym lodzie uczciwości, sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego stwarza nieporozumienia, które przynoszą zaskakujący finał.

Prawda stanowi swoistą analizę zakamarków ludzkiego sumienia. Trafia do naszej podświadomości, drażni, prowokuje.

Czy przy okazji podglądania cudzego życia przez przysłowiową dziurkę od klucza, widz rozpozna w bohaterach samego siebie? W końcu teatr niejednokrotnie czerpał inspiracje z życia…  

 

Udogodnienia do spektaklu: audiodeskrypcja dla niewidomych, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna.

Bilety:  Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w Biurze Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl bez barier:

tel. 81 532 44 36

e-mail: biuro@teatrosterwy.pl

Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy dla niesłyszących. 

Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 29 maja. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00. Cena: 40 PLN.

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: kulturabezbarier.org

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: