BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 sierpień 2014

Telewizja dostępna dla wszystkich

Minister Jarosław Duda, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Andrzej Halicki, Poseł na Sejm RP oraz organizacje zrzeszone w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni   serdecznie zapraszają do udziału w konferencji n. t. realizacji usług dostępowych w telewizji pt. „Telewizja dostępna dla wszystkich”,  która odbędzie się 2 września 2014 (wtorek), w godz. 10.00-14.00 w sali kolumnowej Sejmu RP.

Tematyka konferencji obejmuje dwa obszary dostępności telewizji:  w aspekcie prawno-organizacyjnym oraz w kontekście prawa autorskiego. Celem konferencji jest rozpoczęcie debaty o stopniowym zwiększaniu obowiązków nadawców telewizyjnych w zakresie usług dostępowych dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i wypracowanie „mapy drogowej” w celu dostosowania polskiego prawa do standardów UE.

W konferencji udział wezmą: parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw, telewizji z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech oraz organizacje pozarządowe. Organizatorzy zapewniają: tłumaczenie migowe, napisy na żywo oraz pętlę indukcyjną. Miejsce dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia do godz. 12.00 pod adresem e-mail: justyna.bartczak@firr.org.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących informacji: imię i nazwisko, organizacja, e-mail i telefon kontaktowy, preferowana usługa dostępowa.

Poniżej link do zaproszenia na konferencję w wersji PJM:

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: