BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 Sierpień 2014

Trzeci sektor zmienia rynek pracy!

Czy NGO mogą zastąpić PUPy? Outsourcing usług zatrudnieniowych w powiatach – PUP a NGO.
Czy organizacje zajmujące się aktywizacją zawodową i rynkiem pracy potrzebują sieci i reprezentacji?
Na te tematy będziemy dyskutować 14 września 2014 roku (niedziela) o godzinie 14:30, podczas spotkania inaugurującego budowę sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy.

Odbędzie się ono w Warszawie przy ul. Trębackiej 4. ZAPRASZAMY!

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, który odbywa się w dniach 14–15 września 2014 roku w Warszawie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

Będzie ono miało miejsce w siedzibie KIG przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie, czyli ok. 600 metrów od gmachu Auditorium Maximum UW, w niedzielę 14 września o godzinie 14:30.

Do uruchomienia projektu skłoniły nas doświadczenia związane ze śledzeniem i zgłaszaniem uwag do projektu Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (nasz list otwarty w tej sprawie można przeczytać tutaj). Przekonaliśmy się, że NGO pomagające każdego roku dziesiątkom tysięcy bezrobotnych to potężne zgrupowanie organizacji. Jednak choć stanowią blisko 1/10 wszystkich podmiotów III sektora (i 5% agencji zatrudnienia), to brak im właściwej reprezentacji, narzędzi komunikacji oraz uzgadniania wspólnego stanowiska, a także środowiskowych ekspertów oraz aktywistów, którzy broniliby jego interesów. Wiemy, że nie jesteśmy w tym przekonaniu odosobnieni i nie tylko my chcemy, aby nasz głos – instytucji aktywnych na rynku pracy – był respektowany w ramach tworzenia i realizowania polityki zatrudnienia. Nie wystarczy jednak chcieć. Trzeba działać.

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim organizacje pozarządowe zajmujące się aktywizacją zawodową i rynkiem pracy (ze szczególnym wskazaniem na podmioty działające w województwach mazowieckim i śląskim), a także wszystkich zainteresowanych tematem budowy reprezentacji branżowych III sektora.

PROGRAM SPOTKANIA
14:30–15:00 – Pyszny lunch
przygotowany przez Spółdzielnię Socjalną „Margines”
15:00–15:05 – Powitanie gości
Łukasz Komuda, redaktor portalu Rynepracy.org , FISE
15:05–15:15 – Wystąpienie przedstawiciela
Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
15:15–15:30 – Zmiany w Ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – o czym powinieneś wiedzieć, jeśli jesteś z organizacji pozarządowej?
Piotr Kuźniak, prezes Fundacji Imago
15:30–17:00 – Rola NGO w procesie aktywizacji zawodowej. Czy NGO mogą zastąpić powiatowe urzędy pracy? Co to znaczy, że organizacje III sektora chcą być równorzędnym partnerem dla publicznych służb zatrudnienia? Czy organizacje zajmujące się aktywizacją zawodową
i rynkiem pracy potrzebują sieci i reprezentacji? Jakie modele samoorganizacji
można wykorzystać? – panel dyskusyjny

Paneliści:
– Krzysztof Balon, sekretarz Rady Programowej Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych
– Agata Gawska, wiceprezeska Fundacji Aktywizacja, członkini Naczelnej Rady Zatrudnienia przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej
– Andrzej Klimczuk, socjolog, doktorant w Kolegium Społeczno-Ekonomicznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
– Piotr Kuźniak, prezes Fundacji Imago
– Justyna Piasecka, zastępczyni dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu
– Waldemar Weihs, prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

moderacja: Łukasz Komuda, redaktor portalu Rynepracy.org , FISE

UWAGA:
Wydarzenie nie jest formalnie częścią OFIP. Dlatego PROSIMY O ZAREJESTROWANIE SIĘ ZA POMOCĄ NASZEGO FORMULARZA.

Przedstawicielom organizacji pozarządowych spoza Warszawy, zajmującym się aktywizacją zawodową i działającym na obszarze województwa mazowieckiego oraz śląskiego, zapewniamy zwrot kosztów przejazdu (do wysokości ceny biletu PKP drugiej klasy lub biletu PKS) oraz bezpłatny nocleg w Hotelu Gromada (pl. Powstańców Warszawy 2, 1000 metrów od Auditorium Maximum, gdzie odbywa się OFIP). Rezerwacji (pokoje dwuosobowe) można dokonać w formularzu poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenie przyjmowane będą do 31 sierpnia 2014 roku. Potwierdzenia zgłoszenia oraz ew. rezerwacji miejsca w hotelu rozsyłane będą drogą mailową po 1 września 2014 roku.

Dodatkowe pytania w sprawie spotkania można kierować do Magdaleny Klaus:
mklaus@fise.org.pl, 22 622 01 91, 22 622 16 87

Spotkanie jest organizowane dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Działanie 5.4 Wzmacnianie potencjału trzeciego sektora.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE)
00-657 Warszawa, Pl. Konstytucji 5 lok. 14
tel. 22 622 01 91
www.fise.org.pl,
www.rynekpracy.org

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: