BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 październik 2018

„Trzy siostry” Czechowa w wersji bez barier w Lublinie w teatrze im. Juliusza Osterwy

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na spektakl „Trzy siostry” w wersji bez barier. 

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych,  napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna.

Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17

Termin: 12.10.2018 godzina 19:00

Czas trwania: 2h. I 15 min.

Cena: 30 PLN

Bilety: osoby chcące kupić bilet powinny zgłosić się bezpośrednio do kasy teatru i powołać się na rezerwacje dla Festiwalu Kultury bez Barier. Bilety można wykupować najpóźniej do 10 października. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.

Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” – Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości. Rytm ich świata wyznaczają kolejne wojskowe interwencje oraz związane z nim przyjazdy i wyjazdy lokalnego garnizonu, a w tle opisywanych wydarzeń czai się nadchodząca wojna rosyjsko-japońska i rewolucje 1905 i 1917 roku. Dodatkowo Czechowowskie postaci skrępowane są przez obowiązujące sentymentalne i emocjonalne konwenanse, których zmuszone są przestrzegać. 

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Monika Dubiel

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: