BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 sierpień 2018

Turniej Tenisa Stołowego „Puławy 2018”

W niedzielę 12 sierpnia 2018 roku zakończył się rozgrywany po raz piętnasty XV Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego „Puławy 2018”. Przy wydatnej pomocy Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej i PTTKF został on zorganizowany przez Puławską Fundację Osób Niepełnosprawnych PA-KT.

Na starcie w Szkole Podstawowej nr 6 stanęło 30 uczestników z całej Polski. Jest to turniej specyficzny gdyż na starcie stają amatorzy i zawodnicy trenujący tą dyscyplinę sportu tak, że ci pierwsi mogą sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z zawodowcami i niekiedy okazuję się, że nie są na straconej pozycji, bo wiele pojedynków było bardzo zaciętych 5-cio setowych Zawody odbyły się w trzech kategoriach. Po eliminacjach w grupach zawodnicy systemem pucharowym walczyli o zwycięstwo w turnieju.

IMG_8640

– Puławski turniej jest jedynym z niewielu rozgrywanych w Polsce, bo tenis stołowy trzeba lubić i trenować. Jest może mniej widowiskowy, bo gry odbywają się na hali, ale dla uprawiających ten sport każda możliwość sprawdzenia się jest ważna. Dlatego nie mamy problemów z obsadą zawodów a zdarza się, że musimy ograniczać liczbę chętnych do udziału w nim – mówi Piotr Adach, prezes Fundacji PA-KT.

DSC06987

Puławy to drugie moje miasto – lubię tu przyjeżdżać, zarówno na wyścigi na wózkach, a obecnie i na turniej tenisa stołowego – mówi jeden z uczestników Mariusz Włodarski ze Skierniewic. – Biorę udział we wszystkich puławskich zawodach od samego początku, kiedy zostałem zaproszony przez organizatorów. Wtedy były to małe imprezy na kilkunastu startujących i widziałem jak stawały się imprezami nawet o randze międzynarodowej. Jako typowy amator mam satysfakcję gdy uda mi się urwać punkty zawodowcom.

Po ponad 150 stoczonych pojedynkach wyłoniono zwycięzców  poszczególnych kategorii:

DSC07020

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Emilia Kotarska z Puław, drugie miejsce przypadło Danucie Rówińskiej z Lubczy, a trzecie Katarzynie Staniak z Ryk.
W kategorii teraplegia mężczyzn pierwszy był Rafał Czuper z Suwałk zaś dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący IKS Jezioro Tarnobrzeg, Piotr Sokalski i Rajmund Zięba. W kategorii paraplegia mężczyzn wygrał Krzysztof Żyłka z Rzeszowa, który wyprzedził Mariusza Czerwińskiego z Radomia i kolejnego Radomianina Rafała Lisa.
Turniej nie odbyłby się gdyby nie sponsorzy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakłady Azotowe Puławy, Urząd Miasta w Puławach, Starostwo Powiatowe w Puławach, którym organizatorzy za naszym pośrednictwem bardzo dziękują.

no images were found

Tadeusz Kiernicki

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: