BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 Listopad 2012

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

14 września, w sobotni poranek, 20-osobowa grupa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdniku wraz z opiekunami zasiadła w wygodnych fotelach autobusu udając się w daleką 12-godzinną podróż do Jarosławca nad Bałtykiem.

 

Celem wyjazdu był 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjno-zawodowy organizowany przez PCPR w Świdniku. Miał on miejsce w luksusowym kompleksie sanatoryjnym „Panorama Morska” w Jarosławcu.

Większość uczestników po raz pierwszy spotkało się z tak wysokim standardem bazy rekreacyjnej, usługowej i rehabilitacyjnej, dlatego też chętnie korzystali ze wszystkich możliwych atrakcji obiektu, a było ich naprawdę wiele.

Po porannych zabiegach rehabilitacyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z naszych kuracjuszy, mieli oni również możliwość korzystania z rozrywek na terenie Aquaparku, Spa, Welles, jak również siłowi, sauny czy jaskiń solnych. W program wyjazdu wpisany był również cykl szkoleń dotyczących m.in.: aktywizacji zawodowej, pierwsza pomoc oraz spotkania z psychologiem.

Niemałą atrakcją okazał się fantastycznie zaopatrzony bufet szwedzki, pikniki firmowe oraz liczne imprezy w plenerze.

Pogoda podobno wyjątkowo dopisała jak na tę porę roku, dlatego też obowiązkowo codziennie punktem programu był spacer po plaży, zbieranie kamieni oraz dokarmianie mew.

Po upływie sielankowych 2 tygodni z pewnością nie było osoby chętnej do powrotu. Wszyscy mile wspominają czas spędzony w Jarosławcu i z niecierpliwością czekają na kolejne takie wyjazdy.

Joanna Pawelec
Marka Glinki

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: