BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Październik 2012

Udany występ uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie na Festiwalu Sztuki w Zamościu

W sobotę (29 września 2012 roku) uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie Agnieszka Lipska wzięła udział w Festiwalu Sztuki w Zamościu.

Impreza odbyła się na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu w godzinach od 11:00 do 17:00. Agnieszka wystąpiła o godzinie 14.00 i wykonała utwory z repertuaru Ani Wyszkoni, zespołu Farba oraz Stachurskiego. Po swoim występie reprezentantka Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Krasnostawskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zebrała gromkie brawa.

Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Podczas Festiwalu Sztuki, który miał charakter imprezy kulturalno-rekreacyjnej, osoby niepełnosprawne z całej Polski mogły zaprezentować swoje talenty i umiejętności w zakresie szeroko rozumianej sztuki (śpiew, taniec, rękodzieło, malarstwo, rysunek, teatr). Cała impreza była świetnie przygotowana pod względem organizacyjnym, zaś uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny. Na szczególną uwagę zasługiwały występy uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kocka oraz naszej reprezentantki Agnieszki. Oprócz osób niepełnosprawnych w trakcie trwania festiwalu występowały młodzieżowe zespoły taneczne i wokalne z Zamościa. Całą imprezę uświetnił występ członków Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego, przejazd grupy motocyklistów oraz występy kuglarzy i mimów. Przez cały czas trwania festiwalu świeciło słońce i była piękna pogoda, a rynek zamojski, który jest perłą architektury renesansowej, lśnił jak nigdy dotąd.

W tym miejscu należy wspomnieć, że Agnieszka już nie pierwszy raz godnie reprezentuje swoją placówkę. W czasie pobytu w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie, uczestniczka występowała na wielu festiwalach, organizowanych dla osób niepełnosprawnych, na których zdobywała wyróżnienia i  nagrody. Do występów Agnieszkę przygotowuje instruktor z Pracowni Sztuk Wizualnych – Jerzy Weremko.

Jerzy Weremko

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: