BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 czerwiec 2016

V Turniej Wędkarski WTZ w Krasnymstawie

W dniu 16 czerwca 2016 odbyła się, piąta już, edycja Turnieju Wędkarskiego Warsztatów Terapii Zajęciowej i placówek opiekuńczych z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego.

Udział w imprezie brali też zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Warsztatów. Łącznie stawiło się 15 ekip. Tegoroczne zmagania odbyły się na zbiorniku innym niż w latach ubiegłych, gościliśmy bowiem na wodach „Ośrodka wędkarsko – rekreacyjnego Grzegorz Mróz”. Właścicielem tego jakże pięknego obiektu jest absolwent Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie. Kolejną innowacją była zmiana osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za organizację zawodów. Pan Stanisław Dudek przechodząc na zasłużoną emeryturę przekazał tę funkcję młodszemu koledze Sebastianowi Toczonemu. Sędzią głównym Turnieju był kierownik WTZ Józefów, Kazimierz Wanciszewicz. Pięciu sędziów pomocniczych wylosowano wśród opiekunów przybyłych ekip. Nad spójnością i wysokim poziomem imprezy czuwał Prezes Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i dyrektor WTZ Krasnystaw Wiesław Podgórski, który osobiście powitał wszystkich uczestników zawodów.

Zdjęcie

Turniej został rozstrzygnięty w trzech kategoriach – kobiety, mężczyźni, drużyny. Wśród panów pierwsze miejsce zajął Mariusz Słowacki z WTZ Majdan Zachorodyński, zaraz za nim z niewielką stratą Grzegorz Mróz z WTZ Krasnystaw a trzecie miejsce przypadło Markowi Dziubkowi z WTZ Majdan Zachorodyński. Wśród pań najlepszą okazała sie być Monika Zagraba z WTZ Majdan Zachorodyński, na drugim miejscu znalazła się Anna Karaś z WTZ Prometeusz, a trzecie miejsce  Aleksandra Trąbińska  z DPS Krasnystaw. Wśród drużyn najlepszy okazał sie WTZ Majdan Zachorodyński, z niewielką stratą drugą lokatę zajął WTZ Oszczów a na trzeciej pozycji uplasował się WTZ Józefów. W kategorii Największa Ryba nagrodę zdobył Grzegorz Mróz z WTZ Krasnystaw.

Podczas zawodów odbyły się konkursy: wiedzy tematycznej z zakresu wędkarstwa i gospodarki wodnej „Rybka jest dobra na wszystko” oraz plastyczny pt. „W Krasnymstawie karp pływa”. Kuchnia serwowała przepyszną grochówkę, kanapki ze smalcem i ogórkiem, a także ciastka, kawę, herbatę oraz napoje zimne. Całość zakończyła się rozdaniem dyplomów, pucharów i nagród oraz wspólną biesiadą.

Fotorelacja

no images were found

.

Impreza była współfinansowana ze środków PFRON oraz z budżetu Urzędu Miasta Krasnystaw. Organizatorzy pragną także wyrazić szczególne podziękowania sponsorom:

Cersanit IV Sp. z o.o.

Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier”

Kartonex Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Handlowe AGROHURT s.j. J. I H. Żebrowscy

Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie

Energoremont Sp. z o.o

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Krasnymstawie

Stowarzyszenie Wspólny Krasnystaw

„WEMAX” Marek Wereszczyński

„Kawa” s.c. Zakład cukierniczo – piekarniczy

Sklep AGAT. Hurtownia papiernicza i motoryzacyjna

Greengas Stacja LPG P. Gruszecki & G. Stawski

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Krasnymstawie

Specjalne podziękowania kieruje organizator także do Dyrektora, wszystkich pracowników i uczestników WTZ Krasnystaw, których pomoc i zaangażowanie przyczyniły się do stworzenia tej wspaniałej imprezy. Szczególne uznanie dla pani Eli, pani Iwony, pani Grażyny i pana Darka. Pozostaje wierzyć, ze spotkamy się wszyscy za rok w równie wyśmienitej atmosferze.

 

Sebastian Toczony

PRAWA

 

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: