BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Kwiecień 2019

VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Jesteście aktywnymi, pełnymi energii i gotowymi do działania mieszkańcami, którzy mają ciekawy pomysł na zmiany w swojej okolicy? Nie czekajcie! Zgłoście swój pomysł do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” i zdobądźcie jeden z 375 grantów! 

Pula nagród na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych! 

Pobierz obrazki

Jak zdobyć dofinansowanie? 

Od 1 do 29 kwietnia 2019 roku można zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy wpływające pozytywnie na lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant? 

1. Do programu może zgłosić się każdy – zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. 

2. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ. 

Pozytywne efekty motorem do kolejnych działań! 

Ogromnie cenimy program „Decydujesz, pomagamy”, ponieważ jest to platforma dla mieszkańców, którzy mogą zapoznać się z inicjatywami w ich regionie i wyrazić powszechnie swój głos. Dzięki grantowi kilkadziesiąt dziewczynek w ramach Dziewczyńskiego Centrum Mocy pojedzie na letnie biwaki, gdzie będą mogły poszerzać swoje kompetencje, pracować nad wytrwałością, samodzielnością i odwagą, z których będą mogły czerpać w różnych sytuacjach życiowych. – mówi lider projektu DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY Fundacji Autonomia, zdobywcy I miejsca w 93 mikroregionie w województwie małopolskim.

Jeśli brakuje Wam pomysłu czy inspiracji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! W zakładce „Lista projektów” lub „Poprzednie edycje” możecie zobaczyć jakie działania zostały już wprowadzone w życie w Waszym regionie. 

Przez cały czas trwania VI edycji „Decydujesz, pomagamy” nasze biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” jest otwarte na wszystkie Wasze bieżące sprawy i zapytania. 

Jeżeli macie jakieś wątpliwości dotyczące swojego pomysłu i chcecie szczegółowo je omówić – z przyjemnością Wam pomożemy. UWAGA! Indywidualne konsultacje wniosków, które są selektywnie wybierane przez biuro programu, są możliwe jedynie przez pierwsze trzy tygodnie trwania programu, czyli w terminie od 1 do 19 kwietnia. 

Kontakt do biura programu: 

Biuro Programu Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

e-mail:pomagamy@stocznia.org.pl telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17) 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: