BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 październik 2021

VII Konwent Osób z Niepełnosprawnościami i Konwenty Regionalne

Informacje o konwentach regionalnych, które odbędą się w najbliższym czasie.

1. Łódzki Konwent Regionalny Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami15.10.2021, godz. 10.00-13.00;
Wydarzenie online ; temat: Mieszkalnictwo wspomagane, komunalne – jak wprowadzić efektywne rozwiązania systemowe? Aspekty prawne i praktyczne

2. Dolnośląski Konwent Regionalny Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami19.10.2021, godz. 10.00-14.00;
Wydarzenie stacjonarnie z transmisją na FB; temat: 1. Dostępność, 2. Wspierane podejmowanie decyzji

3. Konwent tematyczny: Mam swoje talenty, wiedzę, kompetencje. Mam też niepełnosprawność.  Jak dobrze przygotować się do startu na rynek pracy?20.10.2021, godz. 15.00-17.00;
Wydarzenie online z transmisją na FB

4. Pomorski Konwent Regionalny Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, 20.10.2021, godz. 11.00-14.15;
Wydarzenie online, temat: Droga do niezależnego życia – jak działać aby osiągnąć cel?; rejestracja przez formularz:  https://zoom.us/webinar/register/WN__YhB1fLzQUq5MifLZXU3PA

Zapraszamy także do udziału w VII Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 23 października, o godz. 10:00 w trybie zdalnym.

Tegoroczny Kongres, będzie doskonałą okazją do zaprezentowania punktów widzenia osób reprezentujących różne środowiska. Istotne będzie zogniskowanie szczególnej uwagi na spostrzeżenia grupy osób z niepełnosprawnościami – której to temat dotyczy bezpośrednio, a jednocześnie, której głosy są wciąż mało słyszalne. Uczestnicy dwóch paneli dyskusyjnych postarają się odpowiedzieć na pytania:
1. Strategia deinstytucjonalizacji – czy możemy czekać na rozwiązania systemowe do 2035 roku?
2. Jak nowe rozwiązania planowane w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami, będą wspierać proces deinstytucjonalizacji?

Spotkanie rozpocznie się od przedstawienia relacji z konwentów regionalnych/tematycznych, a w drugiej części Kongresu uczestnicy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w dwóch sesjach tematycznych zaproponowanych przez młodych ludzi:
1. Rynek pracy – otwarty czy chroniony? Jaki model powinno wspierać państwo na rzecz niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce?
2. Wizerunek osób z niepełnosprawnościami w mediach a niezależne życie.

Organizatorami Kongresu są: Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami oraz Rada Programowa Kongresu. Kontakt: biuro@pfon.org.

Rejestracja przez formularz na Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Udostępniamy link do wydarzenia Kongresu na Facebooku.

Informacja przesłana przez Organizatorów Kongresu Małopolskiego

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: