BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 Październik 2019

VIII Olimpiada Równych Szans

„Nie ważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu” 

W dniu 25.09.2019 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, wzięli udział w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod hasłem „VIII OLIMPIADA RÓWNYCH SZANS Milejów 2019”. Organizatorem Olimpiady było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie, a cała impreza odbyła się w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie.

Drużyna z WTZ w Janowicy 

W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Wśród nich byli: WTZ Janowica, ŚDS Świdnik, POW Włodawa, ŚDS Łęczna, ŚDS Sosnowica, ŚDS Milejów, WTZ Świdnik, Stacja Świdnik II.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy reprezentowali: Daniel Leus, Magda Porębska, Małgorzata Wnętrzak, Marcin Szul oraz Marcin Rutkowski.

Organizatorzy rozpoczęli całą imprezę od przywitania zawodników, ich kibiców oraz opiekunów drużyn. Po tym, wszystkie drużyny odbyły oficjalny marsz z pochodnią olimpijską w koło sali gimnastycznej. Następnie przedstawiciele drużyn losowali kolejność w jakiej brali udział w konkurencjach. WTZ Janowica wylosowała numer 1 – zawsze pierwsi zaczynali konkurencje.

Rozgrywki odbyły się w następujących dyscyplinach sportowych: rzut do celu, przeciąganie liny, tor przeszkód.

Pierwszą konkurencją był tor przeszkód liczony na czas, a w nim przekładanie przez ciało hula-hop, przejście po linii utrzymując jajko na drewnianej łyżce, przekładanie woreczków z jednego kosza do drugiego, bieg slalomem i zakończenie przełożeniem hula-hop przez ciało. W tej konkurencji okazaliśmy się najszybsi i zajęliśmy zaszczytne 1 miejsce.

Drugą dyscypliną był trzykrotny rzut woreczkami do hula-hop. Uczestnicy starali się jak mogli i wywalczyli w tej konkurencji 3 miejsce.

Ostatnią dyscypliną było przeciąganie liny. Z jedną drużyną wygraliśmy, niestety z drugą przegraliśmy.

Przeciąganie liny 

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że Warsztat Terapii w Janowicy zajął 2 miejsce, z czego cała drużyna bardzo się ucieszyła. Wszyscy dostali medale i dyplomy oraz statuetkę dla całej drużyny. Po zakończeniu wszyscy udali się na posiłek regeneracyjny.

Z medalami, dyplomami i pucharem – 2 miejsce. 

Uśmiechnięci i dumni ze swoich osiągnięć wróciliśmy do Warsztatu w Janowicy, gdzie pochwaliliśmy się swoimi wynikami. Udział w sportowej rywalizacji, sprawił że uczestnicy doświadczyli sukcesu, pozytywnych emocji, a to z pewnością wpłynęło pozytywnie na przebieg rehabilitacji społecznej.

 
Sylwia Majcher

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: