BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 marzec 2015

W dzień kobiet – o zdrowiu

Miasteczko zdrowia i urody ma przypomnieć mieszkankom Lublina, by regularnie dbały o swoje zdrowie. Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. W niedzielę (8 marca) na terenie Galerii Olimp w godzinach 14:00-18:00 odbędą się spotkania ze specjalistami, porady lekarskie, wykonanie badań pomiaru glikemii i ciśnienia tętnicznego oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.

Akcja prozdrowotna zorganizowana z okazji Dnia Kobiet ma przypomnieć o tym, jak ważne są cykliczne badania profilaktyczne. Oprócz przeciwdziałania chorobom nowotworowym, takim jak rak piersi oraz rak szyki macicy, organizatorzy chcą zwrócić uwagę mieszkańców na różnorodność oferty w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki, którą oferują podmioty medyczne na terenie Lublina.
Miasteczko Zdrowia i Urody ma zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych i do większej dbałości o swój stan zdrowia. W programie porady specjalistów, konkursy i porady kosmetyczne. Nie zabraknie także występów artystycznych m.in. pokaz formacji tanecznej GAMZA, występy artystyczne dzieci i młodzieży z Lubelskich Domów Kultury.

Więcej na stronie Samorządu Miasta Lublin

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: