BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 Luty 2014

W karnawale, w karnawale

 „W karnawale, w karnawale są imprezy na 102.

W karnawale na parkiecie swoją miłość każdy ma.

Je, je, je, je…

Są dziewczyny, jak laleczki, z każdą tańczyć możesz tu.

Odkąd jednak je poznałeś, twoje szczęście jest tuż, tuż…..”

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu 05 lutego 2014 r. po raz kolejny odbył się III Integracyjny Bal Karnawałowy. Organizatorzy spotkania to WTZ, ŚDS, Gmina i GOKSiT w Kodniu.

Po raz drugi Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy zostali zaproszeni na bal. Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas do wspólnej zabawy. W spotkaniu uczestniczyła 21 osobowa grupa w tym 4 opiekunów (3 instruktorów, kierownik). Organizatorzy do wspólnej zabawy zaprosili też podopiecznych z:

– Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach

– SOSW w Zalutyniu

– Swoich podopiecznych z obu placówek

Pani Edyta Wojciechowska, kierownik WTZ w Kodniu powitała wszystkich przybyłych na spotkanie. Oficjalnego otwarcia III Balu Karnawałowego dokonał, Wójt Gminy Kodeń – Pan Ryszard Zań, w spotkaniu uczestniczyły też panie Halina Szkodzińska sekretarz gminy, Grażyna Witkowicz kierownik OPS.

Przyjemnie było usłyszeć jak pan Wójt witając wszystkich i otwierając bal mówił o osiągnięciach WTZ, ŚDS, min o otrzymanej nagrodzie przyznawanej przez Starostę Bialskiego „DOBRE, BO BIALSKIE” przez grupę teatralną „Perły Życia” składającą się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu.

001

 Otwarcie balu przez wójta

 Od trzech lat spotykamy się z naszymi „Przyjaciółmi” w Kodniu i widzimy jak Władze Gminy postrzegają niepełnosprawnych, jakie podejmowane są działania, jak współpracują z organizacjami. Życzymy sobie i innym warsztatom, środowiskowym domom samopomocy …. takiego zrozumienia i wsparcia.

„ Beatus, qui prodest, quibus potest – szczęśliwy, kto pomaga, komu może”.

W programie spotkania była: wspólna zabawa, konkursy, słodki poczęstunek, obiad, wręczenie przez wójta podziękowań za udział w spotkaniu.

002

Gry- zabawy- konkursy.

003

004

Obiad

Podczas balu zaprezentowali się :

– Łukasz Lisek – WTZ Janowica w piosenkach do własnej aranżacji: La bamba, Dona, Jesteś prawdziwym powietrzem…

– Grupa z SOSW w Zalutyniu taniec chip hop.

Kierownik WTZ pani Edyta Wojciechowska jak przystało na gospodynię czuwała aby nikt nie był głodny, nikomu nic nie brakowało.

005

 „Co to jest szczęście ? Innych uczynić szczęśliwymi.

Co to jest radość? Innym sprawić radość”

( Wilhelm Keppler)

O jakże zgadzam się z autorem cytatu. Ileż radości widać było na twarzach bawiących się osób. Warto było „tam” być, by zobaczyć tę radość, emanowanie tej radości i integrowania się grup.

Słowa piosenki „W karnawale, w karnawale. Są imprezy na 102.W karnawale na parkiecie. Swoją miłość każdy ma… „ wypisz wymaluj pasują do sytuacji i całego spotkania.

Do Kodnia chce się powracać, to miejsce ma coś w sobie, to zasługa „Kodeńskiej Pani” ,życzliwość , radość napotkanych tu Ludzi.

„Dzielić się radością, to dwa razy tyle radości.

Dzielić się smutkiem, to połowa smutku.”

 Dziękujemy wszystkim za organizację III Integracyjnego Balu Karnawałowego, zaproszenie, wspólnie spędzony czas, rozmowy oraz zaproszenie na lipcowe spotkania artystyczne. Życzymy kierownictwu WTZ, ŚDS, władzom Gminy Kodeń wielu nowych inicjatyw i dalszych sukcesów. Trzymamy za Was „kciuki”

Karnawał– okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

 Maria Lisek-Zięba

 PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: