BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 Sierpień 2012

W Matczynie powstało nowe Stowarzyszenie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością „Świetlik” – tak nazywa się nowe stowarzyszenie, które powstało przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie w powiecie lubelskim.
Członkowie organizacji chcą pomagać zarówno osobom niepełnosprawnym, jak również ich rodzinom czy opiekunom.

Głównym celem działania „Świetlika” jest wsparcie mieszkańców DPS-u poprzez m.in.: dofinansowanie i rozwój terapii zajęciowej, rehabilitacji, a także innych działań umożliwiających udział mieszkańców domu pomocy w życiu społecznym. Członkowie stowarzyszenia chcą też organizować porady, szkolenia i warsztaty dla osób, żyjących lub pracujących w bezpośrednim kontakcie z niepełnosprawnymi.

Nowa organizacja właśnie rozpoczyna działalność i zaprasza do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wspomóc Stowarzyszenie finansowo lub materialnie. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać od poniedziałku do piątku, między 8.00 a 16.00, telefonicznie pod numerem: 81 517 22 61 wewnętrzny 28 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na: dcamatczyn@interia.pl. Osoby, które chcą wspomóc „Świetlika” finansowo mogą dokonywać wpłat na konto o numerze: 76 87330009 0018 5925 2000 0010.

Stowarzyszenie mimo starań nie posiada księgowej – zwracamy się do osób, które zechciałyby podjąć się prowadzenia księgowości Stowarzyszenia. Warunki współpracy do omówienia telefonicznie lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Matczyn 4 (Dworek – DCA).

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: